Abu Dhabi’de Veteranlar Gecesi!

UFC’nin 2020 ESPN kartlarından biri olan gecede kelimenin tam anlamıyla veteranların gecesi yaşandı.

Gecenin ana müsabakasında Holly Holm, kadınlarda horoz sikletin yükselen ismi Irene Aldana ile karşılaştı ve 5 raundun sonunda aşırı baskın bir performans ile kazanmasını bildi. Dövüşün başından sonuna kadar rakibine fırsat vermeyen Holm, henüz ilk raunttan itibaren istikrarlı bir agresiflik ile nefes alma şansı vermedi. Aldana, Holm’un yorulduğunu hissedip atağa kalktığında ise her defasında Holm’un takedownları ile kendisini yerde buldu. 39 yaşındaki Holm, kemer müsabakasına çıkma şansını rakibi Aldana’ya vermedi ve Amanda Nunes’e rövanş için göz kırptı.

 

Gecenin ilgi çekici diğer müsabakasında veteran dövüşçü Germaine De Randamie, sikletin en güçlü grapplerlarından Julianna Pena karşısında şok edici bir galibiyet aldı. Maça hızlı başlayan Randamie, dövüşü ayakta tutmaya çalışarak rakibine üstünlük sağlamayı başardı. 2. rauntta güreşini ortaya koyan Pena dövüşe ağırlığını koymaya başladı. 3. rauntta hiç beklenmedik bir sonuç gerçekleşti ve dövüş arka planı Muay Thai olan De Randemie, sikletin en güçlü grapplerlarından Julianna Pena’yı giyotin ile yakalayarak boğmayı başardı ve rakibini uykuya daldırdı. Maçın hakemi geç de olsa dövüşü durdurdu ve Randemie Nunes mağlubiyetinden sonra güçlü bir geri dönüş yaparak kemer müsabakası için ben de varım dedi.

 

Gecenin bir diğer kazanan veteranı hafif orta sikletin eski geçici kemer şampiyonu Carlos Condit oldu. Bir dönemin süper starı ve dövüş severlerin favorilerinden olan Condit, en son galibiyetini 2015 yılında Thiago Alves’e karşı almıştı. O dövüşten sonra üst üste 5 müsabaka kaybeden ve emekliliğini dahi açıklayan Condit, muhteşem bir geri dönüş yaparak bir diğer veteran Court Mcgee’yi 3 raunt sonunda hakem kararı ile mağlup etmeyi başardı.

 

Bu sonuçların ardından kadınlar horoz siklette Amanda Nunes ile karşılaşmak için Holly Holm ve Germaine De Randamie’den başka kimse olmadığı adeta gözler önüne serildi. İki ismi de yenen Nunes, rövanşlara açık olduğunu belirtti. Bir diğer opsiyon da Holly Holm ve De Randamie arasında gerçekleşebilecek ve kazananın Nunes’le kemer müsabakasına çıkacağı rövanş müsabakası olarak gözüküyor. 2021 yılında bizleri neler bekliyor hep beraber göreceğiz!