Geçtiğimiz hafta gerçekleşen UFC 260’ın yan ana maçı olması beklenen Tüy sıklet şampiyonluk maçı Alexander Volkanovski vs. Brian Ortega karşılaşması şampiyon Alexander Volkanovski’nin Covid-19 testi pozitif çıkınca iptal edilmişti.

Testinin pozitif çıkmasının ardından Alexander Volkanovski kısa bir açıklama yayınlamıştı:

Covid 19 test sonucumun pozitif çıktığından dolayı karşılaşmanın iptal olduğunu ve ileri bir tarihe erteleneceğini üzüntülerimle bildiriyorum. Avusturalya’dan ayrılırken test sonucum negatifti fakat UFC bubble’ına girmeden önceki son testim pozitif çıktı. Bu maçın hazırlığı süresince çok çalıştık ve bu olandan dolayı çok üzgünüm.”

Tedavi sürecinden sonra Alexander Volkanovski, YouTube kanalına yüklediği videoda yaşadıklarıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Volkanovski, ciğerlerinde nefes alırken rahatsızlık hissettiğini ve sonrasında hafif kanlı öksürüğünün başladığını belirtiyor. Bu şikayetleri sonrasında kaldığı hastane tarafından ciğerlerine film çekilmiş ve virüsün ciğerlere yayıldığı tespit edilmiş.

Zorlu bir süreçten sonra yeni yeni kendini iyi hissetmeye başladığını söyleyen Volkanovski, iyileşmeye odaklanmış durumda. Hafif tempoyla antremanlara başlayacağını ve haftalar geçtikçe çalışma yoğunluğunu arttıracağını belirtiyor.

Sırada Ne Var?

Maç iptal olduktan sonra UFC uzun bir aradan sonra bu yılın ileri tarihlerinde tekrar başlayacak olan The Ultimate Fighter programının yeni sezonunun koçlarının Alexander Volkanovski ve Brian Ortega olması yönünde karar aldı. Böylelikle Alexander Volkanovskii iyileşmesi için ihtiyacı olan süreye sahip olacak ve aynı zamanda ikili hem program boyunca koç olarak rekabet edecek hem de programın sonunda karşı karşıya gelecekler.