Alexander Volkanovski Max Holloway’i Yeneceğinden Emin!

Tüysikletin yükselen ismi Alexander Volkanovski 14 Aralık’ta UFC 245 ana dövüşünde Max Holloway’i mağlup edip kemerin yeni sahibi olacağından bir hayli emin. Avustralyalı dövüşçü şimdiden rövanş planlarını yapmış gözüküyor. UFC’de henüz kaybetmeyen dövüşçü bu listeye Max’i de eklediği takdirde ona rövanş vereceğini belirtti.

Üst üste başarılı galibiyetler alan Volkanovski’nin kemer için en büyük isim olduğu tartışılmaz. UFC’de yaptığı 7 dövüşün tamamını kazanan Alexander, son iki dövüşünde Chad Mendes ve Jose Aldo’yu mağlup etmeyi başardı. Avustralyalı dövüşçü özellikle dövüşlerde yaptığı pres ile dikkat çekiyor.

Dövüş öncesi açıklamalarda bulunan isim belki de gelmiş geçmiş en iyi tüysiklet dövüşçüsü ile karşılaşacağını belirtip şunları söyledi:

“Herkese dünyadaki en iyi tüysiklet olduğumu göstereceğim. Evet Max çok iyi ama benim tarzımda biriyle dövüşmedi. Dünyada en iyiyim ve 14 Aralık’ta herkese bunu göstereceğim. İnsanlar dilediklerini söylemekte ve düşünmekte özgür. Max gerçekten harika bir şampiyon. Eğer rövanş isterse kesinlikle ona bunu vereceğim. Bu dövüşü kazanacağımdan ve kemeri belime takacağımdam eminim. Eğer rövanş isterlerse Max’i bir kere daha yeneceğim ve herkese en iyi olduğumu kanıtlayacağım.”

Sizce Alexander Volkanovski’nin baskılı dövüşü, Max Holloway karşısında da işe yarayacak mı?