Ali Abdelaziz'den Khabib Açıklamaları!

UFC hafif sıklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov manejeri Ali Abdelaziz' göre önümüzdeki 11 ay içinde 3 kez dövüşecek. Bu aylar yüksek ihtimalle eylül, aralık ve nisan ayları olacak.

Dindar bir müslüman olarak Khabib bugün yani 6 Mayıs Pazartesi tarihinde başlayan Ramazan ayında oruç tutmaya kendini adapte etmiş. Oruç tutmasının Khabib'in antremanlarını etkilemediğini söyleyen manejer Abdelaziz "Khabib eylül, aralık ve nisan ayında dövüşecek" dedi.

Ali Abdelaziz ESPN'e "Khabib bana çok özel talimatlar verdi" diyerek konuşmalarına devam etti ve şunları söyledi:

ALİ ABDELAZİZ: "KHABİB 7 EYLÜL DE ABU DHABİ'DEN SONRA ARALIK AYINDA DA DÖVÜŞECEK. ARALIK AYININ ARDINDAN EĞER UFC BUNU YAPABİLİRSE NİSANDA ESKİ WELTER SIKLET ŞAMPİYONU GEORGE ST. PİERRE İLE DÖVÜŞMEYİ İSTİYOR."

37 yaşındaki efsane dövüşçü George St. Pierre geçtiğimiz aralık ayında spordan emekli olduğunu açıklamıştı. Bu açıklama sırasında Khabib ile dövüşmenin çok iyi olacağını ancak UFC yönetiminin farklı bir yöne gitmek istediğini söylemişti. Khabib ise St. Pierre'yi her zaman bir efsane olarak görüyor ve hep onunla dövüşmek istiyordu.

 Abdelaziz'e Khabib'in bir yıldan kısa bir süre içinde 3 dövüşü kaldırabilecekmi sorusuna "Khabib bunu daha önce yapmıştı. Aralık 2017 ve Ekim 2018 tarihleri arasında Edson, Al ve Conor ile savaştı ve galip oldu. Nisan ayında George ile dövüşebilirse çok mutlu olacak olmazsa onun yerine herhangi biri olabilir" dedi.

Ali Abdelaziz'e Khabib'in Conor ile tekrar dövüşmeye ilgisinin olup olmadığı sorulduğunda ise şöyle cevap verdi:

ALİ ABDELAZİZ: "DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE CONOR'UN KAFESE GİRİP ÖNCELİKLE JUSTİN GAETHJE, TONY FERGUSON VEYA COWBOY GİBİ BİRİLERİYLE DÖVÜŞMESİ GEREK. ŞU AN İÇİN YETERİNCE İYİ BİR RAKİP DEĞİL."

Konuşmalarını sürdüren Abdelaziz, Khabib'in öncelikli planının eylül ayında Dustin Poirier'i mağlup edip kemerini koruması gerektiğini söyledi.