Amanda Nunes UFC 256 Gecesinde Megan Anderson Karşısında Geri Dönüyor

En son 7 Haziran 2020 tarihinde yapılan UFC 250 gecesinde Felicia Spencer’a karşı kemerini savunan, tarihin en iyi kadım mma dövüşçüsü olarak bilinen Brezilyalı Amanda Nunes 12 Aralık’ta yapılacak olan UFC 256 gecesinde Avustralyalı rakibi Megan Anderson karşısında kafese geri dönüyor.

 

UFC kadınlar horoz sıklet ve tüy sıklet şampiyonluğunu elinde tutan, American Top Team’de antrenmanlarını sürdüren başarılı dövüşçü Amanda Nunes, kariyerinde 20 galibiyet ve 4 mağlubiyete sahip. Cris Cyborg, Holly Holm, Valentina Shevchencko ve Ronda Rousey gibi büyük isimlerle dövüşen ve onlara karşı önemli galibiyetler alan Nunes, 2015 yılından beri hiç kimseye yenilmedi.

 

Megan Anderson ise kariyerinde Amanda Nunes’e nazaran henüz yeni ve karnesinde 11 galibiyet 4 mağlubiyet bulunmakta. 19 Mayıs 2019 tarihinde yapılan UFC Rochester etkinliğinde Felicia Spencer’a karşı ilk rauntta submission ile mağlup olan Anderson, 6 Ekim 2019 tarihinde yapılan UFC 243 gecesinde Zarah Fairn ve 1 Mart 2020 tarihinde yapılan UFC Norfolk gecesinde Norma Dumont gibi küçük isimlere karşı galibiyet aldı. Amanda Nunes’in karşısında bir hayli zorlanacak gibi duruyor.

 

UFC 256 gecesi 12 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Henüz etkinliğin yapılacağı yer belli değil. Küresel korona virüs pandemisi göz önüne alındığında birkaç ay sonra dünyanın durumuna bağı olarak yer belirlenecek.