Mavi köşede Yusuff’u, Kırmızı köşede Allen’i izledik. İlgi çeken ortak bir noktaları var ikiside UFC’de yenilgisiz.

UFC’de ki Nijeryalı başarılı dövüşçüler kervanına katılmak için emin adımlarla yürüyen Sodiq Yusuff henüz 27 yaşında ve son 3 yıldır hiç yenilmedi.

Sodiq Yusuff

Rakibi Arnold Allen ise İngiliz, Yusuff gibi 27 yaşında ve son 7 senedir mağlubiyet yüzü görmedi. Vuruş mesafesi olarak ise rakibinden yalnızca 2.5 cm dezavantajlı durumdaydı.

Arnold Allen

Maç başladığında Arnold Allen vuruşlara gitmeyi tercih etmeyip ilk denemesinde rakibi Yusuff’u rahatça yere almayı başardı. Arnold rakibini kontrol etmeye çalışırken o sırada giyotini takan Sodiq Yussuf olsa da uygun açıyı yakalayamadığı için Allen’i elinden kaçırdı. Ayakta tekrar vuruşmaya başladıklarında ise Allen isabetli bir vuruşla rakibini knockdown etti.

2. rauntta daha rahat vuruş alan Yusuff olurken bir anda yediği yüksek tekme ile kendini tekrar yerde buldu. Maçın son 2.5 dakikasına kadar hep daha istekli olan, öne adımlayan, rakibini tellerde sıkıştıran Arnold Allen olurken son anlarda iyice yoruldu ve durum tersine döndü. Bitime sadece iki saniye kala dönerek ters yumruk atan Allen bu vuruşla bir sonuç alamadı.

Maçtan önce ”UFC’ye kendimi tanıtıcam” diyen Arnold Allen için pek gösterişli bir maç olmasa da maçı hakem kararıyla kazanmayı başardı, art arda 8. galibiyetini aldı ve Sodiq Yusuff’a UFC’de ilk mağlubiyeti tattırmış oldu.