Avni Yıldırım ile Canelo Maç Yapabilir

Canelo geçtiğimiz günlerde Callium Smith ile karşı karşıya gelmişti. 12 raunt süren bu maçı kolayca geçen Canelo’nun sıradaki rakibi Avni Yıldırım mı olacak? Gelin detaylarına birlikte bakalım.

Milli boksörümüz Avni Yıldırım Canelo ile daha önce bir çok kez bir araya geldi, bunun sebebi maç değil Canelo’yu Golovkin ile olan maçına hazırlamaktı. Bir süre Canelo’ya sparring partnerliği yapan Avni Yıldırım ile Canelo’nun bu yakınlaşmalarından bir süre sonra maç söylentileri ortaya çıkmıştı.

Bu söylentiler sonrasında boks guruları tarafından WBC’nin bu maçın yapılacağı açıklaması yaptığı öne sürüldü. Çok gecikmeden WBC’den ”bu maçı biz değil Canelo istedi” diye bir açıklama geldi. Bu açıklamadan sonra Canelo’ya sözleşmesi olduğu DAZN platformu ve hayranları tarafından negatif bir baskı yapılmaya başladı. DAZN platformu Avni Yıldırım’ın popüleritesinin olmadığını ve gösterişli bir maç olmayacağı öne sürdü. Bu baskılara dayanamayan Canelo ve ekibi Avni Yıldırım görüşmesini iptal ederek Callium Smith maçını ayarladı ve gerçekleştirdi. Peki ya Smith maçı gerçekleştiğine göre Avni Yıldırım ve Canelo maçı olur mu?

Avni Yıldırım WBC sistemine göre bu maçın birinci hakedeni konumunda ve resmi olarak Canelo WBC şampiyonluğunu 19 Mart 2021’e kadar Avni Yıldırım’a karşı korumak zorunda. Bu maçın gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek ve zaman gittikçe daralıyor. Menejerlerin ve DAZN platformunun onayı doğrultusunda çok geç olmadan resmi açıklamaları duymamız an meselesi.
Son olarak Maçın Meksika’da gerçekleşeceği de söylentiler arasında yer alıyor.