Yabancı boks medyasında yer alan haberlere göre David Benavidez ile Avni Yıldırım arasında gerçekleşmesini beklediğimiz WBC süper orta siklet dünya şampiyonluk maçı iptal. Boxing News 24 sitesine röportaj veren Benavidez şunları söyledi: Nisan yada Mayıs ayında maç yapacağım. Şuan eğitim kampındayım. Avni Yıldırım ile karşılaşmayı bekliyorduk ama sanırım Yıldırım omuzundan sakatlandı. Sadece mekanı ve rakibi bekliyorum. Tarih ne zaman olursa olsun muhteşem bir gösteri yapacağız.

Öte yandan David Benavidez, IBF Federasyonunun süper orta sikletteki Amerikalı dünya şampiyonu Caleb Plant ile karşılaşmak istiyor. Plant, geçtiğimiz cumartesi gecesi Alman Vincent Feigenbutz’u gösterişli bir performans sergilediği maçın 10. raundunda teknik nakavtla mağlup etmişti. Ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Plant’ı ünvan birleştirme maçına davet eden Benavidez, Amerikalı rakibine meydan okumuştu.
David Benavidez: “Bir serseriye karşı iyi görünmek kolaydır. Bunu bana karşı denediğini de görmek istiyorum. Hadi bunu yapalım, taraftarları daha fazla bekletmek istemiyorum”

Benavidez Plant ile karşılaşmadığı taktirde ise, bahar aylarındaki rakibi WBC’de Avni’nin ardından ikinci sırada bulunan Özbek boksör, Azizbek Abdugofurov (13-0-0) olabilir. Devid Lemieux ve Daniel Jacobs gibi isimler de seçenekler arasında olsa da, Azizbek ismi Benavidez cephesine daha cazip gelebilir.

20 Maçta 20 galibiyet ve 12 nakavtla kariyerine devam eden IBF şampiyonunun da Benavidez maçına sıcak baktığını söyleyebiliriz. Plant da yaptığı açıklamada, “Size Feigenbutz maçını 12 raunddan önce bitireceğimi söylemiştim. Artık herkes Benavidez’le benim dövüşümü görmek istiyor. Süper orta siklette kimin en iyi olduğunu biliyorsunuz. O dövüşü istiyorum ve beklemekten sıkıldım” diyerek ünvan birleştirme maçına yeşil ışık yaktı.
Caleb Plant, güçlü fiziği ve başarılı karnesi ile göz dolduran bir isim olsa da, henüz 5 yıldızlı olarak nitelendirilecek kadar iyi bir rakiple karşılaşmadı. Feigenbutz şuana kadar karşılaştığı en ciddi rakipti. O yüzden Plant’ın en üst seviye maçlarda nasıl bir performans göstereceği de merak konusu.