Beklenen Gün Geldi. Canelo ile Kovalev Bu Gece Karşılaşacak

Boks dünyasının merakla beklediği maç bu gece sabah karşı MGM Grand Garden’da yapılacak. Dev maçta Meksikalı süperstar Saul Canelo Alvarez ile Rus şampiyon Sergey Kovalev WBO hafif ağır siklet dünya şampiyonluğu için karşılaşacak.

Saul Alvarez 3 farklı sikletteki dünya şampiyonluğunun yanına bir yenisini eklemek için ringe çıkacak. Kariyerine yarı orta siklette başlayan Alvarez süper yarı orta siklette dünya şampiyonu olduktan sonra orta siklette de şampiyonluk yaşamış, Gennady Golovkin’i mağlup ederek 3 farklı federasyonunun dünya şampiyonluk kemerini kazanmıştı. Alvarez ayrıca süper yarı orta siklet ve orta siklette ring magazin kemerlerini de beline taktı. Genç yaşına rağmen büyük bir tecrübeye sahip olan Alvarez, birçok büyük isimle maça çıktı ve önemli galibiyetler elde etti. Kariyerinde çıktığı 55 maçta 52 galibiyet aldı ve 35 kez rakiplerini nakavt etti, 2 kez de berabere kalan Alvarez, kariyerindeki tek yenilgisini Floyd Mayweather’a karşı yaşadı. Geçtiğimiz yıl süper orta siklete çıkarak Rocky Fielding ile karşılaşan Alvarez, rakibini teknik nakavtla mağlup etti ve 3. farklı siklette dünya şampiyonu olmayı başardı. Şimdi ise 79.4 kiloda dünya şampiyonu olarak 4. farklı siklette dünya şampiyonu olmak ve tarihi bir başarı elde etmek için ringe çıkacak. Ama karşısında çok güçlü ve tehlikeli bir rakip olacak

Sergey Kovalev, lakabı Krusher yani öğütücü. Yıkıcı bir güce sahip. 2016 yılında Amerikalı efsane şampiyon Andre Ward’la karşılaşana kadar 30 galibiyet ve 0 mağlubiyetle hafif ağır siklete ambargo koymuş ve 3 farklı federasyonun dünya şampiyonu konumundaydı. 26 Kez de rakiplerini nakavt etmişti. Andre Ward’a üst üste 2 kez kaybettikten sonra Eleider Alvarez’e de nakavt olan Kovalev’in kariyeri düşüşe geçmişti. Ancak daha sonra geri dönen Rus boksör, önce Eleider Alvarez’den rövanşı aldı sonra İngilizlerin yükselen yıldızı Anthony Yarde’ı nakavt ederek yeniden dünya şampiyonu oldu. Şimdi ise kemerini Canelo Alvarez’e karşı korumak ve yeniden bu sikletin en iyisi olduğunu ıspatlamak için ringe çıkacak.

İki boksör dün akşam tartıya çıktı. Nasıl tartım vereceği merak edilen Saul Alvarez, tartıya ilk çıkışında 174.5 Ibs (79.1 kg) tartım vererek ağırlığı tutturdu. Ancak şampiyon boksör Kovalev tartıda bir hayli zorluk yaşadı, 178 Ibs tartım veren Kovalev önce kolyesini sonra şortunu çıkarmak zorunda kaldı, yine ağırlığı tutturamayan Kovalev kendisine tanınan süre içerisinde bir miktar daha ağırlık kaybederek tartıya çıktı ve 175 Ibs tartım vermeyi başardı. Böylece mücadele ünvan maçı olarak tescillendi. Saul Canelo Alvarez ile Sergey Kovalev’in WBO hafif ağır siklet dünya şampiyonluğu için karşılaşacağı dev maç, bu gece sabah karşı Las Vegas’taki MGM Grand Garden’da yapılacak ve Dmax’ten canlı yayınlanacak.