Bellator 221'de Neler Oldu?

UFC 237 ile aynı gün gerçekleşen Bellator 221, UFC gecesinin aksine bir hayli eğlenceliydi.

Gecenin ana kartına, WWE’den ayrılıp kafes dövüşçüsü olmaya kadar veren Jake Hager’in TJ Jones isimli dövüşçüyü ilk rauntta pes ettirmesiyle güzel bir başlangıç yapılmış oldu.

Bellator’un starlarından 24 yaşındaki AJ Mckee gecenin bir diğer ana kart müsabakasında veteran isim Pat Curran’a karşı dövüştü. AJ Mckee’nin karşısına çıkan herkesin başına gelen, Pat Curran’ın da başına geldi: “Domine Edilmek”. AJ dövüşü baştan sona kadar domine edip yükselişini sürdürürken, dövüş sonunda kemer sahibine meydan okumaktan da geri kalmadı.

Gecenin en çok merak edilen müsabakası Michael Page ile Douglas Lima arasında gerçekleşti. Müsabaka hafif orta siklet turnuvasının eleme dövüşü olarak yer aldı. Bildiğiniz üzere Bellator PrideFC’den gelen bir kültür olan bu Grand Prix’ leri fazlasıyla yapıyor. Michael Page her ne kadar karşısına çıkan tüm rakiplerle dövüş esnasında dalga geçmesiyle ve jeneriklik nakavtlarıyla meşhur olsa da, artık dövüş severler onun bu hareketlerinden haz etmemeye başlamıştı ve en kısa zamanda nakavt olmasını tabiri caizse dört göz ile bekliyorlardı. Daha önce dövüştüğü isimlere söken taktikler güçlü dövüşçü Douglas Lima’ya sökmedi ve Douglas Lima dövüş severleri ayağa kaldıran bir nakavta imza atarak Page’in yenilmezlik serisine son verdi ve turnuvada ilerlemeye hak kazandı.

Gecenin ana müsabakasında ise büyük bir hesaplaşma vardı. Michael Chandler ile Patricio Freire hafif siklet kemeri için dövüştüler. Bu dövüşü anlamlı kılan ise, Michael Chandler’ın daha önce Patricio’nun abisi Patricky’i iki kere mağlup etmesiydi ve hatta bir tanesinde feci şekilde nakavt olan abisinin köşesinde de Patricio vardı. Bu müsabakayı önemli kılan bir diğer husus ise son dönemde UFC’de çok kez karşılaştığımız üst siklete çıkıp meydan okuma ve “champ-champ” olma anlamında Bellator’da bir ilk olmasıydı. Müsabaka çok hızlı başladı ve henüz dövüşün 1. dakikasında Patricio intikamını alarak Chandler’ı nakavt etti ve kemerin yeni sahibi oldu. Aynı zamanda Bellator tarihinde ilk “champ-champ” olan Patricio iki kemerin birden sahibi oldu.