Bellator 225’de Kharitonov Rüzgarı!

Bellator MMA’in hafta sonunda gerçekleşen Bellator 225 etkinliğinde birbirinden güzel dövüşler seyrettik. Temsilcimiz Ahmet Kayretli’nin de yer aldığı kartın ana müsabakasında ağır sikletin iki veteran ismi Sergei Kharitonov ile Matt Mitrione kozlarını paylaştı.

İkili daha önce Bellator 215’de karşı karşıya gelmişti ve dövüş Mitrione’un Sergei’ye attığı bel altı tekmesi sonucu “No Contest” ilan edilmişti. Dövüşe hızlı başlayan Sergei, Mitrione’a dövüş boyunca zor anlar yaşattı. Özellikle boksuyla UFC veteranını sarsmayı başaran Sergei 2. rauntta teknik nakavt ile dövüşü kazanmasını bildi ve Ryan Bader - Cheick Kongo müsabakasının galibini beklemeye koyuldu.

Gecenin bir diğer müsabakasında eski ağır siklet şampiyonu Vitaly Minakov, UFC veteranı Timothy Johnson ile karşılaştı. Kısa süren dövüşü ilk çan sesinden itibaren üstün götüren Minakov, Johnson’ı ilk raundun 2. dakikasına gelmeden bitirmeyi başardı ve kariyerindeki tek mağlubiyetten sonraki dövüşünde güzel bir dönüş yapmayı başardı.

Bellator’a yeni katılan temsilcimiz Ahmet Kayretli, ilk maçında güçlü bir isim olan Ricky Bandejas ile karşı karşıya geldi. Dövüşe iyi başlayan Kayretli, ilk rauntta aldığı bir kontra yumruk ile kendisini yerde buldu ve maalesef dövüşü kaybetti.