Bellator 232’de gecenin ana maçında Welter sıklet grand prix finalinde şampiyon Rory MacDonald eski şampiyon Douglas Lima ile bir kez daha karşı karşıya geldi. İkili ilk olarak Bellator 192 de karşı karşıya gelmiş heyecan dolu çok büyük bir mücadelenin olduğu ilk maçı Rory MacDonald puan ile kazanmıştı.

Grand Prix sürecine baktığımızda ise şampiyon Rory Macdonald John Fitch ile berabere kalmıştı, şampiyon yani kemer sahibi olduğu için üst tura Rory MacDonald geçse de, beraberlik kararı tartışmalara sebep olmuştu. Yarı Finalde Rory MacDonald rakibi Neiman Gracie’yi mağlup ederek ismini finali yazdırmıştı.

Rakibi Douglas Lima ise yarı finalde Micheal Venom Page’e karşı jeneriklik, uzun süre unutulmayacak bir nakavtla kazanmış ve finale çıkmıştı.

İlk raund iki dövüşçü de birbirini tarttı, Lima’nın sert tekmelerinin bu maçta da etkili olacağının sinyallerini henüz ilk raunddan alıyorduk. İlk raundun son iki dakikasına girerken Rory MacDonakd takedown aradı fakat tellere sırtını vererek destek alan Douglas Lima’nın takedown savunması oldukça başarılıydı. Rory Macdonald’ın maçı yere götürmesine izin vermedi.

İkinci raund baskı kurmaya çalışan isim Douglas Limaydı fakat maç yine düşük tempoda ilerliyordu. Lima sol direkleriyle ve gövdeye ve bacağa attığı tekmeleriyle isabet bulmaya çalıştı. Rory MacDonald Lima’yı yine tellerin orda sıkıştırıp yere almayı denedi fakat Lima bu takedown girişimini de savuşturup oradan çıkabildi. Raund bitimine doğru Lima önce sağ sol kroşe kombinasyonları ve ardından sol direğiyle isabet bularak raundu güçlü bitiren isim oldu. 

Üçüncü raunda Rory MacDonald önceki raundlara kıyasla daha fahareketli girdi diyebiliriz bu raundda iki kez yine güreşini kullanmak istedi ve takedown denedi fakat Lima bu duruma gerçekten çok iyi hazırlanmış. Rory’nin iki denemesinde de ayakta kalabilmeyi başardı. Rory MacDonald öne adınlayarak baskı kurmaya çalışırken Lima da alçak tekmeleriyle mesafede tutmaya çalıştı.  Raund bitimine doğru Lima yine bir takedown denemesini savuşturdu ardından Rory’nin bacağına sert tekmeyle dengesini bozdu. Genel anlamda yine düşük tempoda, kaydadeğer vuruşun az olduğu bir raundu. Fakat Rorynin baskısını biraz daha arttırmaya çalışarak maçın içine girmeye çalıştığı bir raunddu diyebiliriz.

Şampiyonluk raundlarına baktığımızda 4. raund Douglas Lima’nın sert alçak tekmesiyle başladı. Rory bir önceki raund gibi dengesini yitirdi fakat büyük bir tehlike yaşamadı. Bu raund öne adımlayan dövüşçü Douglas Lima oldu,  Rory sağına doğru adımlayarak Limanın sert alçak tekmelerinden uzaklaşmak istiyordu bu açıdan başarılı da olduğunu söyleyebiliriz fakat yumruklarıyla isabet bulan isim de yine Lima oldu. Lima maç boyu boksunu daha etkili kullandı. Ayakta istediğini bulamayan Rory maçı yine yere götürmeye çalıştı fakat Douglas Lima yine buna izin vermedi. Lima’nın takedown girişimini savuşturmasından sonra yerde kalan Rory Mcdonald ayağa kalkmaya çalışırken Limanın bacağa tekmesiyle ilk olarak kalkamadı, sonrasında ayağa kalktıktan hemen sonra Lima yüksek tekmeyle Rory’i sendeletti. Maç boyu olan en etkili anın bu an olduğunu söyleyebiliriz.

Beşinci ve son raundda Rory tekrardan maçı yere götürmeye çalıştı bu sefer başarılı olsa da Lima hemen pozisyonu ters çevirdi ve bir süre Rory’nin gardında kaldı. Rory Mcdonald’ın armbar denemesi tehlikeli olamadı. Maçın bitimine bir dakika kala Rory Mcdonald pozisyonu ters çevirip üste çıksada kısa bir süre olduğu için çok etkili olamadı.

5 raund sonunda maçı 49-46, 50-45 x2 skorkartlarıyla kazanan isim Douglas Lima oldu. Lima bir kez daha Bellator Welter sıklet şampiyonu oldu.

Gecenin yan ana maçında iki veteran isim Saad Awad ile Paul Daley karşı karşıya geldi.

İlk raund iki dövüşçünün karşılıklı isabetleriyle geçti, Daley daha baskılı isimdi fakat Saad Awad da isabet bulmaya çalışıyordu. Raund genel anlamda Paul Daley’in üstünlüğüyle geçti daha çok isabet bulan, basko kuran isim Daley oldu.İkinci raunda baktığımız da Daley ayakta etkili olmaya devam ediyordu. Saad Awad güreşini kullanmak istedi ve maça yere götürmeye çalıştı. Clinch pozisyonunda Daley’in arkasına geçmeye çalışsa da Daley bu pozisyondan kendini kurtarabildi. Ardından Paul Daley, Saad Awad’ın sağ direğine, sol kroşe kontrasıyla yanıt verince Saad Awad nakavt oldu. Böylelikle Paul Daley maçı nakavtla kazanmış odlu