Bellator'un dominant ve tecrübeli ismi Paul Daley ile Soru & Cevap

FightWorldTurkey : 2003 yılından beri Dünya’nın en büyük MMA organizasyonları olan UFC , Bellator ve Strikeforce’da dövüşüyorsun.MMA Dövüşçüleri arasındaki en donanımlı ve tecrübeli olanlarından birisisin.Bu uzun serüven hakkında ne düşünüyorsun ?

PAUL DALEY : BENİM İÇİN ÇOK KEYİFLİ FAKAT BİTMEMİŞ BİR SÜREÇ.MÜCADELE SPORLARI BENİM HAYATIM.HAYATIM BOYUNCADA TUTKU İLE UĞRAŞTIM.HALA BİR SÜRÜ KİŞİSEL HEDEFİM VE ULAŞMAM GEREKEN HEDEF VAR.

FightWorldTurkey : Semtex lakabı bu camiadaki bence en karizmatik lakaplardan bir tanesi , hikayesi hakkında bize bilgi verebilir misin ? Merak ettiğimiz diğer konuda Ordu geçmişin sana bağlılık veya antreman disiplinin konusunda bir katkı sağladı mı ?

PAUL DALEY : SEMTEX LAKABI PATLAYICI DÖVÜŞ STİLİMİ SEMBOLİZE ETMEK İÇİN ARKADAŞIM TARAFINDAN BANA VERİLDİ.ORDUDA EDİNDİĞİM TECRÜBELER BUGÜNKÜ ANTREMAN DÜZENİMDEKİ DİSİPLİN VE ZAMAN YÖNETİMİMİ SAĞLAMAM KONUSUNDA BENİM İÇİN FAYDALI OLDU..

FightWorldTurkey : Antreman yapmak için Dünyayı dolaştığını ünlü salon ve hocalarla idman yaptığını hepimiz biliyoruz.Sana antreman düzeni , vizyon gibi alanlarda en faydalı olan salon ve hocalar konusunda bilgi verebilir misin ?

PAUL DALEY : ÇOK FAZLA…GEZDİĞİM , SEYAHAT ETTİĞİM HERYERDE ÖĞRENİYORUM.FAKAT SIRALAMA YAPMAM GEREKİRSE AMERİCAN TOP TEAM , AMSTERDAM’DA YER ALAN MİKE’S GYM VE TAYLAND’DA YAPTIĞIM İDMANLAR BANA ÇOK ŞEY KATTI.ŞU AN ÜLKEMDE İDMANLARA DEVAM ETMEKTEYİM.

FightWorldTurkey : UFC’nin patlama zamanında ve seninde potansiyelinin en yüksek olduğu zamanda 2 Galibiyet 1 Mağbuliyet gibi kötü olmayan bir şekilde  UFC Kariyerine start vermiştin.Bence UFC’de çok daha fazlasına erişebilirdin neden orda devam edemediğin konusunda hiçbir fikrim yok , sen ne düşünüyorsun ?

PAUL DALEY : EVET SÖYLEDİKLERİNDE HAKLISIN , HAYAT SENİN ÖNÜNE BİR TAKIM OLANAKLAR GETİRİYOR.BEN HAYATTA HER ŞEYİN GELECEKTE DAHA BÜYÜK BİR SEBEBİ DESTEKLEDİĞİ İÇİN YAŞANDIĞI GÖRÜŞÜNDEYİM.

FightWorldTurkey : 2011 Senesinde Nick Diaz ile Strikeforce’da dövüştün.İlk round’da onu 2 kez yere düşürmüştün.Nick Diaz’dan çok daha iyi bir Striker olmana inanmama rağmen Diaz seni yumrukları ile durdurmayı başarmıştı.Bu maçın senin kariyerinin en büyük maçlarından biri olduğuna inanıyorum.Düşüncelerin neler ?

PAUL DALEY : KAYBETTİM VE DEVAM ETTİM . SÖYLENECEK ÇOK FAZLA ŞEY YOK.

FightWorldTurkey : Bellator dünya’da en hızlı büyüyen ve UFC’nin en ciddi rakibi konumundaki lig durumunda ve sende bu ligin şu an en sürükleyici aktörlerinden birisin.Bu organizasyon hakkındaki gelecek projeksiyonların nelerdir ?

PAUL DALEY : KAZANMAYI VE HAYRANLARI EĞLENDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ. BU ORGANİZASYON’DAN EN BÜYÜK BEKLENTİM BANA SÜREKLİ DÖVÜŞME VE KEMER ALMA ŞANSINI VERMESİDİR.

FightWorldTurkey : Bellator’un bir diğer yıldızı hemşehrin olan Michael Venum Page ile karşılaştın.MVP alışılmışın dışındaki dövüş stili ve ringdeki sarkastik tavırları ile ünlü.Seni yenmek için ne gibi avantajları vardı ?

PAUL DALEY : BEN KESİNLİKLE ONUN MAÇI KAZANDIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM.

FightWorldTurkey : Çalıştığın BOLT Güreş Sistemini hepimiz merak ediyoruz.Diğer Güreş stillerinden ne gibi bir farkı var ?

PAUL DALEY : BOLT BİR ÖĞRENME GÜREŞİ , BİR GÜREŞ STİLİ GİBİ DÜŞÜNMEYİN.KOÇUM KENNY JOHNSON MUHTEŞEM BİRİ VE CEPHANEME ÇOK ŞEY KATTI.

FightWorldTurkey : Kick Boks kariyerin en az MMA kariyerin kadar ciddi ölçekte oldu. Sana kariyer anlamında hangisi daha çok tatmin verdi ?

PAUL DALEY : KEŞKE DAHA FAZLA KİCK BOKS YAPABİLSEYDİM. MMA LİGLERİNDEKİ MAÇLARIM VE TEŞEBBÜSLERİM YÜZÜNDEN KİCK BOKS LİGLERİNDE BANA DAHA FAZLA FIRSAT VERİLMEDİ.UMARIM BU DEĞİŞİR.

FightWorldTurkey : FightWorldTurkey okurlarına ve Türkiyedeki hayranlarına herhangi bir mesajın var mı ? Bize bu röportaj şansını verdiğin için çok teşekkür ederiz.

PAUL DALEY : BU RÖPORTAJ İÇİN BENDE SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİM. BENİM İÇİN BİR ZEVKTİ.INSTAGRAM’DAN BENİ @SEMTEX170 NİCKNAME’İ İLE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.