Ben Askren UFC 233'de Robbie Lawler ile Dövüşecek!

Geçtiğimiz ay MMA dünyasında bir ilk niteliği taşıyan ve NBA’deki takasları hatırlatan bir olay yaşamıştık. Hatırlatmak gerekirse One Championship organizasyonu ile UFC arasında Demetrious Johnson ile Ben Askren takası gerçekleşmişti. Ben Askren senelerdir UFC’de olması tartışılan bir isimdi ve UFC başkanı Dana White bu isme bir türlü sıcak bakmıyordu. Ben Askren ile alakalı sorularda onun çok sıkıcı ve küçük organizasyonlara ait bir dövüşçü olduğunu dile getirmekten de çekinmiyordu. Lakin Ben Askren sonunda UFC’den içeri adımını attı ve imza atıldığından bu yana Dana White’ı twitter üzerinden deyim yerindeyse haşladı diyebiliriz.

Geldiği andan itibaren tüm UFC hafif orta siklet dövüşçülerine meydan okuyan, twitter üzerinden bir çoğu ile atışan Askren sonunda rakibini buldu! Gelme süreci gibi gelişi de sansasyonel olan Ben Askren’in rakibi de ona göre biri olmalıydı ve UFC Ben Askren’e hoşgeldini Stephen Thompson ile karşılaşacağı söylenen Robbie Lawler ile yapacağını açıkladı. Ben Askren bunun üzerine twitter hesabından yine iğneleyici bir paylaşımda bulundu ve “Şu an bir çok hafif orta siklet dövüşçüsü rahat bir nefes aldı. Merak etmeyin, sıra size de gelecek!!!” dedi. Eski hafif orta siklet şampiyonu Robbie Lawler kemeri Ben Askren’in takım arkadaşı Tyron Woodley’e kaybettiğinden bu yana Donald Cerrone’yi puanla mağlup ederken, Rafael Dos Anjos’a ise puanla mağlup olmuştu.

ESPN tarafından yapılan açıklamada ikilinin kozlarını UFC 233’de paylaşacağı bildirildi. UFC 233 gecesi 26 Ocak 2019’da Anaheim’da gerçekleştirilecek.