BMF Kemerinin Rövanş Müsabakası Yolda! Masvidal vs Diaz II

UFC 244, UFC tarihinde daha önce eşi benzeri olmamış bir geceye sahne olmuştu. Madison Square Garden’da gerçekleşen gecenin ana müsabakası “BMF (Baddest Motherfucker)” kemeri için Jorge Masvidal ile Nate Diaz arasında yapılmıştı. UFC’nin en gangster dövüşçüsü kim sorusunun yanıtlandığı geceyi özel kılan, “BMF” kemerinin özel olarak yaptırılıp, siklet kemeri olmaması ve tamamen şov ve eğlence amaçlı olmasıydı. Hatta kemeri kazanan isme kemeri, “The Rock” lakaplı Hollywood yıldızı ve Amerikan güreşçisi Dwayne Johnson takmıştı.

TMZ’nin haberine göre, Aralık 12’de gerçekleşmesi planlanan UFC 256’nın ana müsabakası, BMF kemerinin rövanş maçı olarak planlandı. ESPN bu durumu düzelterek söylentinin doğru, ancak tarihin henüz belirlenmediğini açıkladı. Masvidal teknik nakavt sonucu ilk dövüşün galibi olmuştu. Aksiyonu bol iki raunt sonunda Nate Diaz’ın gözünün hemen üzerindeki kesik git gide büyümekteydi. Buna rağmen üçüncü rauntta dönüş yapan Diaz, maça ortak olmaya çabalasa da, kesiğin devasa boyuta ulaşması üzerine doktor müdahalesinden kaçamadı ve dövüşün kazananı teknik nakavt ile çok doğru bir karar sonucu Masvidal oldu.

 

İki isim tarafından henüz bir geri bildirim gelmemesine rağmen, parayı çok seven bu iki ismin bu dövüşe hayır deme olasılığı çok düşük gözüküyor. Masvidal son dövüşünde hafif orta siklet kemeri için şampiyon Kamaru Usman’a mağlup olmuştu. Nate Diaz ise BMF müsabakasından sonra yeniden dövüşmedi.

İlk dövüşte izleyenlere yeterince aksiyon sunan bu ikilinin rövanş müsabakasının da bir hayli ilgi çekici olacağı kesin. Önümüzdeki günlerde bu dövüş ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!