Brock Lesnar UFC’ye Geri Dönüyor mu?

103


Geçtiğimiz günlerde WWE ile sözleşmesi biten eski UFC Ağır sıklet şampiyonu Brock Lesnar’ın bir sonraki adımının ne olacağı hakkında söylentiler gün geçtikçe artıyor.

Bellator MMA patronu Scott Coker, Brock Lesnar’ı Bellator organizasyonunda görmekten mutluluk duyacağını belirtti ve Fedor Emalianenko - Brock Lesnar karşılaşmasının harika olabileceğini sözlerine ekledi.

Fakat Jon Jones’un olaylara dahil olmasıyla Brock Lesnar’ın bir sonraki kariyer seçimine olan ilgi iyice arttı. Geçtiğimiz günlerde Hafif Ağır sıklet kemerini bıraktığını ve artık Ağır sıklette dövüşmek istediğini açıklayan Jones bu açıklamayı yaptığından beri gözü sıkletin şampiyonu Stipe Miocic’in üzerindeydi. Fakat Brock Lesnar konusu gündeme gelince Jones sosyal medya hesaplarından Brock Lesnar ile de dövüşebileceğini belirtti. Jon Jones ilk olarak 2017 yılında Daniel Cormier ile 2. maçından sonra Brock Lesnar’a meydan okumuştu. Yani Lesnar karşılaşması Jon Jones’un bir süredir istediği bir maç.

Konuyla ilgili TMZ’ye konuşan Dana White eğer Lesnar ciddi anlamda ilgiliyse Jon Jones - Brock Lesnar karşılaşmasını ayarlamaya açık olduğunu belirtti.

43 yaşındaki Brock Lesnar’ın en son MMA maçı 2016 yılında UFC 200 kartında Mark Hunt’a karşı gerçekleşmişti. Lesnar 3 raund sonunda karar ile maçı kazanmış fakat Lesnar doping testinden kalınca maç sonucu geçersiz sayılmıştı.

2018 Yılında Daniel Cormier UFC Ağır sıklet şampiyonu olunca Lesnar-Cormier karşılaşması bir süre konuşulmuştu fakat Brock Lesnar WWE kariyerine devam etme kararı almıştı. Yıldız ismin Bir sonraki kariyer seçiminin ne olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.