Türk boks tarihinin en büyük karşılaşması Canelo vs Avni Yıldırım. Bir ay önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi 27 Şubat’ta Amerika’da gerçekleşecek. Maçı Türkiye’de de hizmet veren yayıncı kuruluş DAZN platformundan izleyebilirsiniz.

Avni Yıldırım kimdir?

Avni Yıldırım, 5 Ağustos 1991 tarihinde Sivas’ta dünyaya geldi. Hafif ağır siklet klasmanında yer alan Avni Yıldırım, şu ana kadar çıktığı 23 mücadelenin sadece ikisinde mağlup olmuştur. Avni Yıldırım’ın mağlup olduğu isimler İngiliz Chris Eubank Jr. ve Amerika’lı Anthony Dirrell olmuştur.

Avni Yıldırım son maçını 23 Şubat 2019 Anthony Direll ile gerçekleştirdi. Müsabakanın 10. raundunda Dirrell’ın kaşı açıldı. Kanamaya müdahale eden sağlık ekibi, boksörün maça devam edemeyeceğini söyledi. Kaş açılmasının Avni Yıldırım’ın darbeleriyle değil maçın akışı içinde gerçekleşen çarpışma ile olduğuna hükmeden hakemler, 10.raunta kadar olan puanlara baktığında, Anthony Direll’i puan üstünlüğüyle galip sayarak karşılaşmayı sonlandırdı. Bu sonuçla Anthony Direll’in teknik nakavt sayılmaması bir çok tartışmayı beraberinde getirdi.

Yıldırım’ın antrenman görüntülerini aşağıdaki oynatılabilir linkten izleyebilirsiniz. Fight World Turkey ailesi iyi seyirler diler.