Canelo Alvarez’in son maçından sonra gündeme gelen, Canelo vs Avni Yıldırım maçı olacak mı soru işaretleri son buldu.

Canelo Alvarez’in antrenörü ve aynı zamanda menajeri olan Eddy Reynoso BoxingScene ile yaptığı röportajda “Yıldırım, WBC’nin zorunlu protokolü nedeniyle Canelo’nun bir sonraki rakibi” dedi. Maçın 27 Şubat’ta Meksika’da Canelo’nun doğduğu kent olan Guadalajara’da gerçekleşeceğini söyledi.

Reynoso sözlerine ‘Yıldırım çok iyi bir dövüşçü ve en iyisiyle dövüşmekte istekli, Yıldırım yapabiliyorsa bunu biz de yapmaya hazırız. Neden olmasın?” diye ekledi. Reynoso Canelo’nun Avni Yıldırım maçından galibiyet ve sağlıklı şekilde çıkması durumunda geleneksel Cinco De Mayo ve Meksika Bağımsızlık Günü tarihlerinde dövüşmek üzere hazırlanacağını gelecekteki muhtemel üç rakibini açıkladı.

Reynoso, iki tarih için dikkate alınacak üç rakibin Caleb Plant, Billy Joe Saunders ve Gennadiy Golovkin olduğunu söyledi.

Avni Yıldırım kimdir?

Avni Yıldırım, 5 Ağustos 1991 tarihinde Sivas’ta dünyaya geldi. Hafif ağır siklet klasmanında yer alan Avni Yıldırım, şu ana kadar çıktığı 23 mücadelenin sadece ikisinde mağlup olmuştur. Avni Yıldırım’ın mağlup olduğu isimler İngiliz Chris Eubank Jr. ve Amerika’lı Anthony Dirrell olmuştur.

Avni Yıldırım son maçını 23 Şubat 2019 Anthony Direll ile gerçekleştirdi. Müsabakanın 10. raundunda Dirrell’ın kaşı açıldı. Kanamaya müdahale eden sağlık ekibi, boksörün maça devam edemeyeceğini söyledi. Kaş açılmasının Avni Yıldırım’ın darbeleriyle değil maçın akışı içinde gerçekleşen çarpışma ile olduğuna hükmeden hakemler, 10.raunta kadar olan puanlara baktığında, Anthony Direll’i puan üstünlüğüyle galip sayarak karşılaşmayı sonlandırdı. Bu sonuçla Anthony Direll’in teknik nakavt sayılmaması bir çok tartışmayı beraberinde getirdi.

Yıldırım’ın son maçının görüntülerini aşağıdaki oynatılabilir linkten izleyebilirsiniz. Fight World Turkey ailesi iyi seyirler diler.