Canelo’dan Kusursuz Performans!

276

WBA Süper Orta Sıklet şampiyonluk kemeri için Rocky Fielding ile karşılaşan Saul ‘Canelo’ Alvarez, boks severlerin bu maç ile ilgili beklentilerini, çok etkili ve dominant bir performansla, net bir şekilde karşıladı. Berabere biten ilk maçlarının ardından, geçtiğimiz eylül ayında bir kez daha Golovkin ile karşılaşıp maçı puanla kazanan Canelo IBO, WBA ve WBO Orta Sıklet şampiyonu olmuştu. Bu sefer bir sıklet yükselip Süper Orta Sıklette dövüşen Canelo, kemer koleksiyonuna bir yenisini daha eklemeye kararlıydı.

Bu iki ismin karşılaşmasını inceleyecek olursak, Rocky Fielding gardını yüksekte tutarak maça başladı. Canelo bu durumu, gövdeye yaptığı vuruşlarla kendi adına avantaja çevirmiş oldu. Meksikalı boksörün, gövdeye yaptığı vuruşlar çok etkili oldu ve henüz ilk raundda Rocky Fielding’in karaciğerine isabet ettirdiği etkili sol kroşe ile rakibini maçta ilk kez knock-down etti. 

İkinci raunda da hızını hiç kesmeden giren Canelo, oyun planına sadık kaldı, baskısını sürdürdü ve yine gövdeye vuruşlar yaparak isabet aradı. Raundun sonlarına doğru hemen hemen aynı noktaya aynı vuruşla isabeti bulan Canelo, Fielding’i bir kez daha yere serdi. Her ne kadar Fielding’in yüzündeki ifadeden maça devam etmek istemeyeceğini düşünsem de yüreğini ortaya koydu, ayağa kalktı ve raundu tamamladı. Üçüncü raund boks severler yine önceki raundlara benzer bir senaryoya tanıklık ettiler. Canelo yine baskılı, öne adımlayarak ve yumruk kombinasyonlarını kesmeden rakibine adeta nefes aldırmadı. Her ne kadar Rocky Fielding de isabetli vuruşlar arasada, Canelo’nun ne gücüne, ne hızına ne de tekniğine yanıt verebildi, çaresiz kaldı adeta. Canelo, 3. raund’un son dakikalarına girildiğinde çeneye isabet ettirdiği sağ kroşe ile Fielding’i yıktı. Fielding bir kere daha ayağa kalkmayı başarsa da Canelo maçı bu raund bitirmeye kararlıydı. Rakibi ayağa kalkar kalkmaz Canelo üstüne gitti ve 1 ve 2. raundda olduğu gibi karaciğere attığı sol kroşe ile bir kez daha knock-down’a ulaşınca hakem maçı bitirdi. Böylelikle teknik nakavt ile maçı kazanan Canelo, WBA Süper Orta Sıklet’in yeni şampiyonu oldu.

Maç sonunda yaptığı röportajda, Canelo’ya bir sonraki maçının hangi sıklette, kime karşı olacağı soruldu. Canelo’nun yanıtı: “ Bunu takımımla görüşüp, karar vereceğiz fakat tabiki mümkün olan en iyi maçları çıkaracağız.” şeklinde oldu. Meksikalı boksöre, Golovkin ile tekrar karşılaşıp karşılaşmayacağı sorulunca, bu soruya yanıtı: “Onunla 2 kez dövüştüm ve eylül ayında kimin daha iyi olduğunu gösterip konuyu kapattım diye düşünüyorum. Fakat boks severler isterse olabilir.” dedi. Kısaca, bir sonraki maçının hangi sıklette ve kime karşı olacağı hakkında net konuşmaktan kaçınsa da kime karşı olursa olsun aynı kalitede performanslar sergileyeceğine oldukça emin gözüküyor.