Chris Eubank Jr'dan Etkileyici Performans!

Chris Eubank Jr. ile James DeGale, IBO Süper Orta sıklet kemeri için Londra O2 Arena’da karşı karşıya geldiler. Eubank Jr, Bu maç için yaklaşık 3 aydır yeni antrenörü Nate Vasquez ile beraber antreman yaptı. Eubank Jr’ın kariyerinde bulunan Billy Joe Saunders ve George Groves yenilgilerinden sonra büyük bir isme karşı galibiyet alması çok önemliydi. O yüzden kendisi de bu maçı “ Tamam ya da devam maçı” olarak tanımlıyordu. 

Maçı incelediğimizde Eubank’in yeni koçuyla 3 ay gibi kısa bir süreliğine çalışmış olsa da, meyvelerini aldığını görmüş olduk. Eubank’in bildiğimiz agresif stili devam etse de, geçmişin aksine, ne zaman frene basması gerektiğini çok daha iyi sezdiğini gördük. Aynı zamanda karşılaşma boyunca sol direğini de önceki maçlarına göre çok daha etkili kullandı. Chris Eubank Jr. Maç boyu dominantlığını sürdürdü ve nakavt aradı. Eubank Jr. iki kez DeGale’i yere sermesine rağmen DeGale dayanıklılığımı gösterdi ve maçı tamamladı. Hemen hemen tüm raundlarda üstün olan Chris Eubank Jr. maçı hakem kararıyla (114-112, 115-112, 117-109) kazandı ve kariyerindeki dönüm noktası olarak adlandırabileceğimiz en önemli galibiyetini aldı.

Maç sonunda röportajlarda Eubank Jr. Süper orta sıklette veya orta sıklette kemer mücadelelerine çıkmak istediğini söyledi

James Degale ise boks kariyerinde hemen hemen herşeyi başardığını, istediklerini yaptığını ama bu maçın çok büyük ihtimalle son maçı olduğunu söyleyerek emekliliğinin sinyallerini verdi.