Colby Covington ve Dana White Arasındaki Gergin Konuşmalar

14 Aralık’ta Las Vegas’ta yapılacak olan UFC 245 etkinliğinin ana maçını welter sıkletin şu anki şampiyonu Kamaru Usman ve interim şampiyon Colby Covington yapacak. 9 Haziran 2018 tarihinde Rafael dos Anjos ile yaptığı interim kemer maçından sonra uzun süredir gerçek kemeri istemesine rağmen UFC yönetiminin bir türlü bu işe el atmaması Colby Covington’u oldukça sinirlendirmişti. 3 Mart’ta sıkletin eski şampiyonu Tyron Woodley’i mağlup ettikten sonra yeni UFC şampiyonluk kemerini beline takan Kamaru Usman kemerini ilk kez Colby Covington’a karşı savunacak.

Colby Covington

Birkaç gün önce Covington ile röportaj yapan resmi medya kuruluşları Dana White ile arasının kötü olmasına dayanarak “eğer kemeri kazanırsan bu kemeri beline Dana White’mı takacak?” Diye sordular. Colby Covington çok Dana White’a karşı çok sinirli olmalı ki “hayır bu lanet kemeri kazandığımda onun bana kemeri takmasına izin vermeyeceğim. Eğer bunu yapmak isterse kemeri elinden alıp suratını yumruklayacağım.” Dedi.

Colby Covington İnterim kemer şampiyonluğu

Covington’un yaptığı açıklamaların ardından Dana White’ın ne söyleyeceği merak uyandırdı ve White’a Covington’un söyledikleri hakkında ne düşündüğünü sorduklarında “ona bol şans diliyorum. O kocaman ağzı olan ve sürekli konuşa gerizekalı herifin teki” diyerek cevap verdi.