Conor McGregor’un Olası Poirier Zaferi Sonrası Rakibi Khabib mi?

Uzun bir aradan sonra UFC 257 ile kafeslere geri dönecek olan Conor McGregor'un karşısında daha önceden mağlup ettiği rakibi Dustin Poirier var.McGregor'un işinin öncekinden zor olduğu şüphesiz, peki McGregor için sırada ne var?

UFC’nin süper yıldızı Conor McGregor, emeklilik kararı ardından 23 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanan UFC 257’nin ana kart maçı ile dönecek. Süper yıldızın rakibi, 2014 yılında karşılaşıp ilk rauntta nakavt ettiği Dustin Poirier olacak.

2014 Yılındaki Conor McGregor - Dustin Poirier maçının olaylı geçen yüzleşme günü

 

Daha Önce 3 Kere Emekli Olmuştu

Daha önce 2016 ve 2019 yıllarında emekli olduğunu açıklayan McGregor, 2020 yılının başlarında kafese mükemmel bir geri dönüş yaparak, UFC 246’da ilk raunt’un 40.saniyesinde sansasyonel bir nakavt yapıp UFC ‘de en çok galibiyeti bulunan Donald ‘ Cowboy’ Cerrone’yi yenmişti bu galibiyetin üstüne 2020 yılında 3 maça çıkmak istediğini söyleyen süper yıldız pandeminin araya girmesi üzerine yeniden emekli olduğunu açıklamıştı.

Ancak süper yıldızın bu kararından geri adım atması çok uzun sürmedi ilk önce ünlü pac-man lakaplı Filipinli boksör Many Pacquiao ile boks maçına çıkacağı söylentileri dolaştı, daha sonra Khabib Nurmagomedov ile 2018 yılındaki olay yaratan yenilgisinden sonra ikinci maçına çıkacağı konuşuldu ancak daha sonra bu haber Khabib tarafında yalanlandı. Bu yaşanan olayların üzerine Twitter üzerinden bir Dublin’de yardım maçı için Poirier ile anlaşan McGregor,bu anlaşmadan bir kaç gün sonra Dana White’ın araya girmesi ile bu maçın UFC 257’nin ana kart maçı olacağı duyuruldu.

Dustin Poirier İyi Formda

McGregor’un işinin 2014 yılındaki gibi kolay olmayacağı kesin. Poirier, 2014 yılında aldığı yenilgiden sonra 6 yılda kendini çok geliştirdi ve 2019 yılında geçici kemerini kaybettiği Khabib Numagomedov yenilgisinin ardından 2 maçlık bir galibiyet serisi ile kemer maçının en önemli adayları arasında bulunuyor.

Sırada Khabib mi Var?

Peki olası McGregor galibiyeti sonrası kendisinin sonraki rakibi kim olacak? Muhtemel rakipler arasında Nate Diaz, Khabib Nurmagomedov, Tony Ferguson, Justin Geatje ve UFC’ye Bellator’dan yeni adımını atan Micheal Chandler bulunuyor. Ancak bu adaylardan belki de en dikkat çekeni tabi ki Khabib Nurmagomedov.

UFC 254 ‘te karşılaştığı rakibi Justin Geathje’ yi yenerek emekliliğini açıklayan, Khabib’ e göre bu maçın gerçekleşme ihtimali yok. Khabib açıklamalarında “Conor McGregor’u zaten yendim benimle maç yapmayı hak etmiyor onun hakkında konuşup ona prim vermek istemiyorum.” Demişti. UFC başkanı Dana White’ a göre ise bu UFC tarihinin gelmiş geçmiş en büyük dövüşü olabilir.