Dana White: Brock Lesnar UFC'ye Dönmemekle İyi Yaptı

1004

WWE yıldızı Brock Lesnar her ne kadar UFC'ye geri dönmek için çabalasada görünüşe göre bir daha dövüşmemek üzere ona açılan tüm kapıları kapattı.

UFC ağır sıklet şampiyonu Daniel Cormier'in 7 Temmuz 2018 tarihinde UFC 226 etkinliğinde Stipe Micoic'e karşı aldığı ilk zaferden sonra kafese giren Brock Lesnar DC ile sert atışmaları yüzünden bütün UFC hayranlarının gözünde DC'ye karşı UFC'ye geri dönecek algısı uyandırdı ve bunun içinde çok çabaladı.

Lesnar geri dönmek için yalnızca müzakere yapmakla kalmadı aynı zamanda tekrar dövüşebilme izni alabilmesi için ABD Anti Doping Kuruluşu'nun yapmış olduğu doping ve yasaklı madde testlerine girdi. Bu hayranlarını daha da heyecanlandırdı ve UFC'ye kesin geri dönüş yapacak izlenimi uyandırdı.

Aylarca süren çalışmaların ardından Dana White ile görüşen Brock Lesnar UFC'ye geri dönmeyeceğini onun yerine WWE şirketinin en büyük yıldızı olarak Amerikan güreşi kariyerine devam edeceğini açıkladı. Tabii bu hayranlarını epey üzdü.

Dana White sporcuların başarıyı yakalayabilmek için yaptığı spora tamamen bağlı olup büyük bir özveriyle çalışması gerektiğini düşünüyor. Brock Lesnar'ın ise bu özveriye sahip olmadığını hissettiği için onun UFC'ye geri dönmemesini akıllıca buluyor.

18 Haziran Salı günü düzenlenen oturumda Brock Lesnar'ın verdiği karar hakkında Dana White "ona bu kararı verdiği için sinirli değilim iyi bir oturum gerçekleştirdi." dedi.

Açıklamalarına devam eden Dana White "bu işte mücadele edebilmek için yüzde yüz yatırım yapmanız gerek. Kafese girdiğinde bedeni orada olsa da kafası orada olmayacaktı verdiği karar akıllıcaydı." dedi.