Dana White Dövüş Adası’nı ve Yapılacak Karşılaşmaları Açıkladı!

446

Dana White’ın aylardır bahsettiği ama detaylı bilgileri sır gibi sakladığı “Fight Island” (dövüş adası) ve dövüş adasındaki etkinliklerin takvimi belli oldu.

Dana White lokasyonun Abu Dhabi’deki Yas Adası olduğunu açıkladı ve burada yapılacak kartların tarihini açıkladı.

11 Temmuz 2020 adada yapılacak ilk etkinlik olarak açıklandı. Başka bir deyişle, UFC 251 kartı UFC’nin dövüş adasında yapacağı ilk karşılaşma olacak. 

Dövüş adasının yeri ve etkinliklerin tarihiyle beraber UFC 251’in ana kartı da açıklandı. Üç kemer karşılaşmasının bulunduğu UFC 251’de ana maçta welter sıklet şampiyonluk kemeri için Kamaru Usman, Gilbert Burns ile karşılaşacak. Yan ana maçta ise tüy sıklet kemer maçında Alexander Volkanovski - Max Holloway rövanşını izleyeceğiz. Diğer kemer maçı ise horoz sıklette Petr Yan - Jose Aldo mücadelesi olacak. Bu eşleşmelere baktığımız da yılın en büyük kartlarından biri olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ana karttaki diğer iki maç ise Jessica Andrade - Rose Namajunas rövanşı ve Paige Vanzant ile Amanda Ribas karşılaşması olarak açıklandı.

Dövüş adası ve gelecek etkinliklerle ilgili konuşan UFC başkanı Dana White: “Abu Dhabi’deki ilk kartımız inanılmaz, diğer etkinliklerin tarihleri ise 15, 18 ve 25 Temmuz. Adanın etrafında güvenli bir bölge oluşturuldu, bu bölge sadece bizim tarafımızdan kullanılcak ve bölgede arena, otel, dövüşçüler için özel antreman tesisleri, yemek yerleri de bulunacak ve evet, kafes (octagon) plajın üstünde olacak.” açıklamalarıyla detaylı bilgileri aktardı. Şu anlık sadece 11 Temmuz’daki UFC 251 kartı açıklandı, önümüzdeki günlerde diğer kartlar da açıklanacaktır.