Dana White Eddie Alvarez'e Cevap Verdi!

Kısa bir süre önce ONE FC ile yollarını birleştiren Eddie Alvarez geçtiğimiz haftalarda UFC'nin geçici kemer maçları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Yaptığı açıklamada "son dönemlerde popüler olan geçici kemer maçları UFC'nin yaptığı iğrenç bir şakadır. Bu kemeri alan dövüşçüleri asıl kemer dövüşüne çıkarmıyorlar ve az para veriyorlar bu bir saçmalık" demişti. Tabii haliyle Dana White'tan cevap gecikmedi.

DANA WHİTE: "BURADA GEÇİCİ KEMERİ KAZANAN HERKES ASIL KEMER MAÇINA ÇIKIYOR. GEÇENLERDE ALVAREZ'DEN BİRAZ KONUŞTUM ONU SEVİYORUM HARİKA BİR İLİŞKİMİZ VAR AMA O ÇOK KÖTÜ YORUMLAR YAPMIŞ. GEÇİCİ KEMERİ KAZANDIĞINIZDA UNVAN SAHİBİ OLARAK GÖZÜKÜYORSUNUZ ONLARA GEREKEN PARAYI ÖDÜYORUZ VE RAKİPLER PAY-PER-VİEW  LARI ARASINDA PAYLAŞIYOR."

 

UFC sözleşmeleri kamuya açıklanmadığı için sürekli bir spekülasyon konusu olsa da pay-per-view ödemeleri ile mücadele de kazanılan para arasında bilinen bir fark vardır. İlki belirli bir sayıda satın alma işleminde kâr paylaşımı başlatılması ve daha fazlası yapıldıkça artmasıyla, pay-per-view yani izlenme başına kazanılan paranın performansına büyük ölçüde bağlıdır.

İkincisi ise bir dövüşçünün dövüşmeye başladığı andan itibaren kazandığı paradır. Bu genellikle maç esnasında yaptığı gösteri den kazandığı para ve galip gelen taraf olursa ekstra dan gelen paralardır.