Geçtiğimiz ay ünlü youtuber Jake Paul, NBA yıldızı Nate Robinson’u nakavt ettikten sonra gelen yüksek özgüvenle MMA yıldızı Conor McGregor’a ve onun antrenman partneri ve yakın arkadaşı olan Dillon Danis’e meydan okumuştu. Conor McGregor, Dillon Danis ve Jake Paul arasında başlayan sözlü atışmalar, Jake Paul’ün sokak ortasında Dillon Danis’e saldırmasıyla fiziksel şiddete doğru yol almıştı.

Jake Paul’ün Dillon Danis’e saldırdığı anlar.

Dövüş dünyasındaki tanındık isimlerden Jake Paul’e kötü tepkiler gelmişti. Başarılı dövüşçülere göre Jake Paul’ün bu davranışları dövüş sporlarını zedeliyor ve kötü gösteriyor. Dövüşçülerin tepkilerinin ardından UFC Başkanı Dana White’ta Jake Paul’e tepki gösteren isimlerin arasına girdi.

Dana White yaptığı açıklamalarda Jake Paul ve kardeşi Logan Paul’ün yaptığı bu saçmalıkları gereksiz gördüğünü ve asla heyecan duymadığını söylüyor. Dana White katıldığı bir podcast etkinliğinde Paul kardeşler için “bu çocukların hiç biri dövüşçü değil ve asla gerçek bir dövüşçüyle dövüşemezler. Bunların hepsi sahtekar.” Sözlerini kullandı.

Podcast’in ilerleyen dakikalarında tekrar bu konuya değinen Dana White “bu çocuklar daha çok para kazanmak ve daha çok popüler olmak istiyor. Ama onların yeri burası değil. Eğer insanlar bunları izlemek için para harcayacak kadar aptalsa söyleyecek bir şey bulamıyorum.” Dedi.