UFC’nin en popüler dövüşçülerinden biri olarak görülen Justin Gaethje, Dana White’ın son açıklamaları kesinlik kazanırsa bu sporun en iyi dövüşçülerinden birisi olan Charles Oliveira ile dövüşecek. Bu ihtimal henüz kesinleşmiş olmasa da Dana White yaptığı açıklamada bu dövüşün olmasını çok istediğini belirtti.

Dana White ESPN ile yaptığı röportajda bir ESPN izleyicisinin Justin Gaethje’nin sıradaki rakibi kim olacak sorusuna “eğer her şey yolunda giderse Charles Oliveira olacak.” Cevabını verdi.

MMA kariyerinde 22 galibiyet ve 3 mağlubiyete sahip olan Justin Gaethje, en son 24 Ekim 2020 tarihinde UFC 254 gecesinde Khabib Nurmagomedov ile dövüştü ve 2. rauntta pes ederek mağlup oldu. Ondan önceki 3 maçında Edson Barboza, Donald Cerrone ve Tony Ferguson gibi önemli isimlere karşı nakavtla galibiyet aldı.

30 galibiyet ve 8 mağlubiyete sahip olan Charles Oliveira ise en son 13 Aralık 2020 tarihinde Tony Ferguson ile dövüştü ve hakem kararıyla galip geldi. Ondan önce Nik Lentz, Jared Gordon ve Kevin Lee gibi isimlere karşı nakavtla galibiyetler aldı.