Dana White Mayweather Ekibi ile Görüştü!

UFC başkanı Dana White basına verdiği söyleşide bu hafta Los Angeles’ta Floyd Mayweather’ın temsilcileri ile buluştuğunu söyledi. Buluşmanın nedeni sorulduğunda UFC hafif siklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov ile Floyd Mayweather arasında gerçekleşebilecek potansiyel bir dövüşü tartıştıklarını ifade etti.

Dana bugüne kadar verdiği demeçlerde MayMac dövüşünden sonra Floyd Mayweather ile herhangi bir UFC dövüşçüsünün boks ringinde karşılaşmayacağını kesin olarak belirtmiş ve bu konudaki kararlılığını yaptığı tüm röportajlarda dile getirmişti. Bunun yerine White, Mayweather ile yalnızca MMA adı altında dövüşeceklerini söylemişti ve yaptığı açıklamada Mayweather ekibiyle tam olarak da bunu konuştuklarını belirtti.

Dün ESPN’e konuşan White:

“DÜN LOS ANGELES’TA FLOYD’UN EKİBİYLE MMA MÜCADELESİ ADINA BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİK. İNSANLARIN ‘VAY CANINA GERÇEKTEN DE GERÇEKLEŞİYOR HA’ DEMELERİNİ GEREKTİRECEK BİR DURUM YAŞANMADI, ANCAK DEDİĞİM GİBİ DÜN TOPLANTI YAPTIK VE DETAYLICA KONUŞTUK.”

“BU MÜCADELENİN GERÇEKLEŞECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM. ÖZELLİKLE MÜCADELENİN UFC’DE OLACAĞINI HİÇ SANMIYORUM AMA HAYIR DA DEMEDİLER. ”

White, Mayweather ve McGregor arasındaki mücadelenin yaratmış olduğu sükseye ve büyüklüğüne rağmen, bir UFC şampiyonunun, sporun şimdiye kadar gördüğü en büyük dövüşçülerden biri olan Floyd’a karşı çok düşük kazanma şansıyla adeta bir sirkteki gösteri misali bir şovun içerisine girmesini istemediğini belirtti.

White’a göre o dönem dokunulmaz olan McGregor boks ringine girmek için can atıyordu ve buna karşı çıkmadılar. Floyd’un yeniden bir UFC şampiyonu üzerinden dolgun bir çek kazanmak istiyorsa kesinlikle UFC octagonuna adım atmak zorunda olduğunu ifade etti.

WHİTE, “ONUN SAHNESİNE GİRDİK, ONUNLA BOKS YAPTIK VE YENİDEN BÖYLE OLSUN İSTİYORSA ARTIK O UFC’E GELİP BİZİMLE DÖVÜŞMELİ.” DEDİ. “BU SENARYOYU ÇOK DA GERÇEKÇİ BULMUYORUM AMA BİZİM DE BOKS RİNGİNE GİRMEMİZ ÇOK GERÇEKÇİ DEĞİLDİ, LAKİN BİZ BUNU BAŞARDIK. AYNI ŞEYİ O DA YAPMALI!.”

“KESİNLİKLE BOKS MAÇI OLMAYACAK. AÇIKÇASI, EĞER KHABİB’İN GERÇEKTEN YAPMAK İSTEDİĞİ BİR ŞEY OLSAYDI, HER NE KADAR HOŞLANMASAM DA BU DURUMU KONUŞABİLİRDİK. BU KONUDA KHABİB’LE HİÇ AMA HİÇ KONUŞMADIM. KHABİB’İN TÜM İLGİSİ KEMERİNİ KORUMAK ÜZERİNE OLMALI. YALNIZCA BUNA ODAKLANMASI LAZIM. ”

Nurmagomedov, UFC kariyeri boyunca yalnızca bir raunt kaybetti ve bu da UFC 229’da McGregor’a karşı kora kor bir raunt olmuştu. Buna ek olarak, Nurmagomedov dünya çapında bir grappler ve tartışmasız tüm spordaki en iyi güreşçilerden biri. Anlayacağınız Khabib, Mayweather için bir MMA dövüşünde gerçek bir kabus olurdu. Tabi bu da genel izleyici tarafından bu dövüşün kafeste gerçekleşmeyeceğine inanılmasının diğer bir nedeni.


Yine de White, Mayweather’ın 2017’de McGregor’a karşı yaptığı bir boks maçından kazandığı yüklü miktarda paradan dolayı inanılmaz mutlu olduğunu biliyor. Nurmagomedov ile potansiyel bir dövüşün gerçekleşme ihtimalini sağlayabilecek en önemli şey de lakabı “para” olan bir dövüşçü için bu olsa gerek.

WHİTE, “FLOYD MAYWEATHER DÖVÜŞÇÜLERİMLE KARŞILAŞMAYI BOŞA MI İSTİYOR SANIYORSUNUZ? SİZCE BU MEYDAN OKUMA FİLAN MI? TABİKİ DE HAYIR! ARTIK PARA DÖVÜŞLERİNİN UFC’DEN GEÇTİĞİNİN KENDİSİ DE FARKINDA. POPÜLARİTE ARTIK MMA’A KAYDI. HA BU İŞTEN BİZ DE ÇOK PARA KAZANIRIZ ŞÜPHEM YOK, KAZANDIK DA. ANCAK BEN BOKS RİNGİNE KESİNLİKLE SICAK BAKMIYORUM.”

“FLOYD GÜREŞ ÇALIŞTIĞINI SÖYLEYİP DURUYORDU. EĞER DÖVÜŞMEK İSTİYORSA BİZİM SAHNEMİZE GİRMELİ. HEM BÖYLESİ KENDİ EFSANESİ İÇİN DE DAHA SAYGI DUYULASI BİR HAREKET OLUR.”