Dana White'tan Çarpıcı Açıklamalar!

TMZ Sports’a konuşan Dana White son günlerde gündem olan pek çok konu hakkında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde hayranlarıyla bir etkinlikte bir araya gelen Conor McGregor UFC bana pay verirse yeniden octagona dönmeye hazırım demişti ve bu büyük olay olmuştu. Hemen sonrasında ise emekli olduğunu açıklaması kafaları karıştırmıştı. Dana White bu konular hakkında şunları söyledi:

“PEK ÇOK KİŞİ EMEKLİLİK AÇIKLAMASININ ANLAŞMAZLIKLAR YÜZÜNDEN OLDUĞUNU SÖYLÜYOR, ANCAK CİDDİ MANADA BİR MASAYA OTURMUŞLUĞUMUZ SÖZ KONUSU DEĞİL. CHİCAGO’DA UFC’DEN PAY İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ. BANA DA BUNUNLA İLGİLİ MESAJ YOLLADI. ‘BANA KALIRSA ŞİRKETTEN BEN DE PAY ALMALIYIM’ DEDİ. BEN DE ‘HEY CONOR, BİLİYORSUN BU ASLA OLMAYACAK’ DEDİM VE BU BİR KAÇ HAFTA ÖNCEYDİ.”

White’ın dediğine göre McGregor ile UFC’den pay alma ile ilgili bir yüz yüze görüşme hiç bir zaman yaşanmadı. 

“CONOR HİÇ BİR ZAMAN GELİP BENİMLE OTURUP DA ‘HEY BEN DE BU ŞİRKETTEN BİR PAY İSTİYORUM’ DEMEDİ. ASLA BÖYLE BİR GÖRÜŞMEMİZ OLMADI. DEDİĞİM GİBİ YALNIZCA BİRKAÇ MESAJLAŞMADAN İBARET. HİÇ BİR ZAMAN ONUNLA KÖTÜ BİR İLETİŞİMİM OLMADI. EĞER EMEKLİ OLMAYI İSTİYORSA BU ONUN KARARI. BENCE EMEKLİLİKTEN BAHSETMEYE BAŞLAMIŞSAN, OLMALISIN DA. EĞER ŞİRKETTEN PAY İSTİYORSAN BELLİ BİR PARA ORTAYA KOYMALISIN. İŞLER BU ŞEKİLDE YÜRÜYOR VE İNAN BANA UFC’DEN ŞU AN BİR PAY ALMAK İSTİYORSAN BEDELİ OLDUKÇA YÜKSEK.”

Conor’ın emekliliği ile alakalı şaşırmadığını belirten White,

“AÇIKÇASI İNSANLARIN NEDEN ŞAŞIRDIĞINI ANLAMIYORUM. FLOYD MAYWEATHER DÖVÜŞÜNDEN BERİ SÖYLÜYORUM, ‘BU ADAM BİR DAHA DÖVÜŞECEK Mİ MEÇHUL’ DİYE. 2016’DA KEMERİ KAZANDIKTAN BERİ YALNIZCA İKİ KERE DÖVÜŞTÜ.”

Görüşmede Conor’ın adı geçen ve halen soruşturması süren taciz skandalı hakkında herhangi bir soru sorulmadı.

Aynı gün UFC Unfiltered programına konuk olan White, UFC Londra etkinliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere bu etkinlikte Jorge Masvidal Darren Till’i nakavt etmiş ve maç sonu röportajı esnasında ona laf atan bir diğer İngiliz Leon Edwards’a da ‘3 piece with soda’ armağan etmişti. Dana White bu ikilinin problemi kafeste çözme ihtimali sorulduğunda,

“MASVİDAL ŞU AN SİKLETİN 5 NUMARASI, EDWARDS İSE 10. İKİSİ İÇİN DE FARKLI PLANLARIMIZ VAR. AÇIKÇASI BEN ASKREN VS MASVİDAL DÖVÜŞÜ İÇİN GÖRÜŞMELERE BAŞLADIK.”

Dana White’ın açıklamalarının hemen ardından Ben Askren Twitter üzerinden yanıt verdi.

“İŞİN ASLI ŞU, DANA BU SABAH GELDİ VE BANA MASVİDAL İLE DÖVÜŞE SICAK BAKTIKLARINI SÖYLEDİ. DUYAR DUYMAZ ‘EVET’ DEDİM. 10 SANİYEYİ GEÇMEDİ. JORGE’DE BANA MEYDAN OKUMUŞ ZATEN. TABİ Kİ DE JORGE, YAPALIM BUNU. KENDİNİ GANSTER SANIYORSUN GÖRELİM BAKALIM. AMA ŞİMDİ DUYUYORUM Kİ JORGE LAFINI YUTMAYA BAŞLAMIŞ VE BU DÖVÜŞÜ İSTEMEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ. E TABİ KORKTUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. JORGE! İNSANLARA İTİRAF ET. KORKUYOR MUSUN? EĞER ÖYLEYSE ÖNÜME BAKACAĞIM. KORKMUYORSAN 8 HAZİRAN’DA CHİCAGO’DA BULUŞALIM.”