Dana White'tan Çarpıcı Khabib Açıklamaları!

Dana White'tan Çarpıcı Khabib Açıklamaları!

Geçen ay UFC hafif sıklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov UFC 229 gecesinin sonunda çıkarttığı olay sebebiyle 9 aylık men cezası almıştı. Cezası cezaevinde gerçekleşmesi durumunda cezasının 3 ay azaltılma durumu vardı. Ancak Khabib diğer seçeneği seçti. Takım arkadaşı Zubaira Tukhugov ve Abisi Abubakar Nurmagomedov'un 1 yıllık men cezası bitene kadar dövüşmeyi reddetti. 

Bu durum normal gibi gözüküyor ancak Khabib hafif sıklet şampiyonu unvanını kaybedebilir.

10 Şubat'ta Melbourne'da yapılan UFC 234 gecesinden sonra basına konuşan Dana White, Khabib'in son açıklamalarına da değinerek onun 1 yıl boyunca hafif sıklet şampiyonu unvanını sürdürmesine izin vermeyeceğini söyledi

DANA WHİTE: "BEYLER ŞAYET HERHANGİ BİR UNVANA SAHİPSENİZ BU KADAR UZUN SÜRE DÖVÜŞMEDEN BEKLEYEMEZSİNİZ. BUNU YAPAMAZSINIZ. ŞAYET BU DOĞRUYSA BUNU GERÇEKTEN YAPACAKSA YENİ ŞAMPİYON İÇİN BİRŞEYLER YAPACAĞIZ. BU FERGUSON VS. MCGREGOR'MU OLUR BAŞKA BİRŞEYMİ OLUR BİLEMEM."

Tüm bunlar NAC'ın Khabible işlerini halletmeleri için uzun zamandır beklemekte olan iki dövüşçü Tony Ferguson ve Dustin Poirer için UFC'de şampiyonluğa oynamak için çok iyi haberler.