Daniel Cormier Daha Erken Emekli Olabilir!

Daniel Cormier 2018'de UFC ağır sıklet kemerinin kazanılması ve savunulması dahil olmak üzere tam üç dövüş gerçekleştirdikten sonra emeklilik planları yapıyordu ama öncesinde yüklü bir miktar para için son bir kez dövüşmek istiyordu.

DC yaptığı son açıklamalarda bir sonraki dövüşü için herhangi bir açıklama yapamadı. Bunun sebebi yaşadığı sakatlıkların onu çok rahatsız etmesiydi. MMA Hour programında yaptığı konuşmada yıllarca süren yıpranma ve aşınmanın yanı sıra yaşının artması ile birlikte kaçınılmaz olan problemlerin son dönemlerde ona çok rahatsızlık verdiğini söyledi.

DANİEL CORMİER: "NEW YORK'TA HAPŞURDUĞUMDA SIRTIMI İNCİTTİM. BU SİZE ŞAKA GİBİ GELEBİLİR ANCAK DOĞRU. GÜREŞ İLE KENDİME ÇOK MESAFE KOYDUM. ANCAK GEÇEN YIL ÇOK MÜTHİŞ BİR YILDI. SİZ BENİMLE AYNI YAŞTA DEĞİLSİNİZ BU YÜZDEN BENİM NE HİSSETTİĞİMİ BİLEMEZSİNİZ."

Cormier, temizlenmiş gibi görünen bir başparmak sakatlığı ve yakın zamanda yaşamış olduğu bilek sakatlanması dahil olmak üzere diğer sakatlıkları hakkında da konuşma yaptı ve ufak tavsiye niyetinde bir şeyler söyledi. 

DANİEL CORMİER: "BAZEN ÇOK FAZLA ŞEKİLDE İNCİNİRSİNİZ, SAKATLANIRSINIZ AMA TÜM BUNLAR GEÇTİĞİNDE NEREDEYSE HER ŞEYİ UNUTUR VE KENDİNİZİ DAHA İYİ ELDE EDERSİNİZ."

Cormier başparmağının onun yıl sonundan önce rekabet etmesini engelleyeceğini düşünüyordu ancak yine de Derrick Lewis dövüşünü kabul etti. 

Cormier'e göre UFC yetkilileri onun emeklilik planlarına ayak uydurmaya çalıştılar. 2 Mart UFC 235 etkinliği için ona dövüş ayarlamaya çalıştılar ancak sakatlık sebebiyle bunu gerçekleştiremediler. 

Cormier halen hem profesyonel mma hem de profesyonel güreşte en büyük çelişkilerden biri olarak kalan eski UFC şampiyonu Brock Lesnar ile eşleşmeye çalışıyor.