Badr Hari’nin, Rico Verhoeven ile karşılaştığı rövanş maçı dün geceye damga vurdu. 3 Yıl önce Badr Hari’nin kolunun kırılması sonucu kaybettiği maçın rövanşında Rico Verhoeven ile karşılaştığı maç, çok talihsiz bir duruma sahne oldu.

Hollanda’nın Arnhem şehrindeki GelreDome Stadyumunda 35 bin kişinin önünde gerçekleşen Glory: Collision 2 etkinliğinin ana maçı büyük bir heyecana sahne oldu. Gecenin ana maçında Faslı efsane Badr Hari ile Hollandalı Glory ağır siklet şampiyonu Rico Verhoeven rövanş maçında karşılaştı. Bilindiği üzere 2016 yılında verdiği uzun aranın ardından ringe dönen Hari, Rico ile karşılaşmış, önde götürdüğü maçı 2. raundda kolunun kırılması sebebiyle bırakmak zorunda kalmış ve kaybetmişti. Aradan geçen 3 yıl içerisinde sadece 1 maça çıkan Hari, dün gece rövanşı almak için yine Rico karşısındaydı. Mükemmel bir atmosfer altında seyircilerinin yoğun desteği ile ringe çıkan Hari, Rico’ya çok zor anlar yaşattı. Henüz ilk raundda bulduğu bir sağ kroje ile rakibini yere indirdi ve saydırdı. İkinci raundda tempoyu düşürse de yine üstün olan taraf Hari’ydi. Üçüncü raundda oyunu yeniden hızlandıran Hari, köşeye sıkıştırdığı rakibini bu kez sol yüksek tekmeyle yine yere indirmeyi başardı ve hakem yine saydı. Tam rakibini sarsmış ve oyunun kontrolünü eline almış iken dönerek yüksek tekme deneyen Hari, bu pozisyonda yere düştü ve bir daha yerden kalkamadı.

Bu kez bacağından sakatlanan Hari, yine maçı bırakmak zorunda kalarak adeta dejavuyu yaşadı. Maçtan sonra dakikalarca yerde kalan Hari, göz yaşlarını tutamadı. Stadyumu dolduran binlerce kişi yine bir hayal kırıklığı yaşamış oldu. Hari göz yaşları içinde seyircilerin alkışları arasında sedye ile stadyumu terk etti.

Maçtan sonra mikrofonu eline alan Rico, kendi performansını eleştirdi. Maça çok iyi hazırlandığını ve 2 kez yere düşmesinin kendisi için hayal kırıklığı olduğunu söyleyen Rico devamında şunları söyledi: “İnsanalar benim maçı kaybettiğimi düşünebilir, evet 2 kez yere düştüm ama maç 5 raunddur. 5 Raund bitmeden bir kazanan olmaz. Burası bir futbol stadyumu, tıpkı bir futbol maçında olduğu gibi, bir takım ilk yarıyı 2-0 önde bitirebilir ama maç 90 dakikadır.”
Badr Hari ile üçüncü maçı yapıp yapmayacağı sorularını da yanıtlayan Rico, kesinlikle üçüncü maçı yapmayacağını, üçüncü maç olduğu taktirde Hari’nin yine maçı bitiremeyeceğini, önemli olanın sağlık olduğunu söyledi. İnsanların para vererek bilet aldığını ve 5 raundluk bir maç izlemek istediğini söyleyen Rico, seyircilere teşekkür etti ve hala Glory ağır siklet dünya şampiyonu olarak stadyumdan ayrıldı