Sineksıkletin efsane ismi ve MMA tarihinin en iyi dövüşçüleri arasında gösterilen Demetrious Johnson, dün gece one championship sineksıklet kemeri için Adriano Moraes ile karşı karşıya geldi. Maçı ikinci rauntta attığı diz darbesiyle rakibini KO eden ve kariyerindeki ilk Knockout’ı tattıran Adriano Moraes kazandı. Eğer Johson bu maçta da galip gelmeyi başarsaydı hem one championship hem de UFC şampiyonluğu yaşamış ilk isim olacaktı. Ama karşısında gerçekten one championship’in en yetenekli isimlerinden ve son 6 maçında sadece 1 yenilgi almış Moraes vardı.

Dövüşten Önemli Anlar

Maça iki isim de oldukça sakin başladı. Özellikle hamlelerin seçilerek atılması iki ismin de birbirini ne kadar ciddiye aldığını göteriyordu. İlk rauntun ortalarına doğru Demetrious Johnson, bir clinch denemesinde bulundu ve Moraes’e birkaç diz darbesi indirmeyi başardı ancak Jiu Jitsu’su üst düzey olan Moraes bundan kurtuldu ve Johnson’ı raundun sonlarına doğru yere almayı başardı. Moraes’in rakibine yerde olan üstünlüğü gözlerden kaçmadı.

İkinci raunta hareketli başlayan taraf Demetrious Johnson oldu. Ancak raundun ortalarına doğru bir takedown girişiminde bulunup rakibinin yumruğunu karşılayamayınca sersemledi ve yere düştü. Yerden kalkmaya çalışırken Moraes’ten gelen diz darbesiyle KO gerçekleşti.

Demetrious Johnson bu yenilgisi ile kariyerindeki ilk nakavt yenilgisini almış oldu.

Dövüş Sonrası

İkili dövüşten sonra samimi görüntüler verdi.

Demetrious Johnson ise yaptığı açıklamalarında :”Moraes’in büyük bi adam olduğunu biliyordum. Maçı 3 kez iledim ve strateji olarak mesafeyi korumaya çalıştım ama uzun süredir bu spordaysanız bilirsiniz ki bu herkesin başına bir gün gelir.” dedi.

Dövüşün Tamamı