Deontay Wilder, Fury ve Ortiz Hakkında Konuştu

756

2 Hafta sonra Luis Ortiz karşısında WBC ağır siklet dünya şampiyonluğu ünvanını korumak için ringe çıkacak olan Amerikalı şampiyon Deontay Wilder basına açıklamalarda bulundu.

Wilder (41-0-1), geçtiğimiz yıl karşılaşıp berabere kaldığı Tyson Fury’nin önümüzdeki yıl içerisinde onunla rövanş maçına çıkacağını düşünmüyor. Fury’nin ilk maçın 12. raundunda kendisine knockdown olduğuna dair tecrübesinin, yeniden maça çıkmak istememesi için yeterli bir sebep olduğunu söylüyor. Ancak rövanşa çıktığı taktirde kemerini Fury’e karşı koruyacağını da söyledi.

Deontay Wilder ile Tyson Fury geçtiğimiz yılın Aralık ayında karşılaşmış, maçın genelinde Fury’nin üstünlüğü olsa da Wilder rakibini 2 kez yere indirmeyi başarmış ve maçın berabere bitmesiyle kemerini korumuştu.

Fury maçından sonra bu yılın mayıs ayında kemerini Dominic Breazeale’ye karşı savunan Wilder, rakibini ilk raundda jeneriklik bir şekilde nakavt etmeyi başarmıştı.

Tyson Fury ise son maçında İsveçli ağır siklet Otto Wallin ile karşılaşmış, 12 raund süren mücadeleyi puanla kazansa da beklenmedik şekilde zorlanmış ve performansı yeterince beğenilmemişti.

Wilder, eğer Fury rövanş maçına çıkmaktan vazgeçerse sonuçlarını ödenmek zorunda kalacağını, çünkü rövanş için sözleşmenin çoktan imzalandığını söyledi.

Deontay Wilder: “Onun ringe girip yeniden benimle dövüşmek istediğini hiç sanmıyorum. Birçok insan onun akıl sağlığına sempati duydu ve geri dönüşüyle ona manevi bir zafer verdiler. Bu zaferle ilerlemek istiyor. Yeniden benimle karşılaşma riskini almak istemiyor, çünkü ne kadar güçlü olduğumu biliyor. Yere düşerken nasıl baktığını gördüm.”

Deontay Wilder: “Ailesi onu görmek istemiyor, karısı ve kardeşleri de onu yeniden benimle aynı ringde görmek istemiyor. Rövanşa çıkarsa bu sefer yerden kalkamayacağını garanti ediyorum. Geri dönmesi gerek ve ilk kavga için tek motivasyonu yerden kalkmış olması.”

Deontay Wilder: “Bir dövüşçü olarak bunu bir daha hissetmek istemezsiniz. Yüzünüze yumruk yemeniz ve vücudunuzun yere yığıldığını görmek, bir dahaki sefere ne olacağını bilmiyorsunuz. Bu sporda hayatımızı ortaya koyuyoruz. Rövanştan kaçmasını anlıyorum. Fury istediği kadar kaçabilir, ama herkes bir şeyi imzaladığınızda kalemin sessiz bir savaşçı olduğunu bilir. Eğer bundan kaçmak istiyorsa sonuçlarını ödemek zorunda.”

Tyson Fury’nin WWE’de maça çıkması hakkında da konuşan Wilder: “Bu onun için iyi, boksörleri boks dışında bir şeyler yaparken görmek beni heyecanlandırıyor. İnsanlar bizim sadece boks yaptığımızı düşünüyorlar. Biz dövüşüyoruz, antrenman yapıp dövüşüyoruz ama hala insanız.” dedi.
Tyson Fury’nin tek yumrukla WWE’de rakibini yıkması konusunda da bunun gerçekçi olmadığını Fury’nin hiçbir zaman yıkıcı tek bir yumruğa sahip olmadığını alaycı bir şekilde dile getirdi.

Luiz Ortiz rövanşına da değinen Wilder: “Ortiz çok akıllı bir dövüşçü ve bir kontra ustası. Yaptığı işte harika. Neden ona ilk 5 içinde şans veren tek boksör olduğumu anlayabiliyorum. İlk maçta yapamadığım şey mesafeyi yeterince iyi ayarlayamamamdı. Bu defa ayaklarımı daha iyi kullanacağımı söyleyebilirim. Önceki kavgada, o an mevcut koşullar altında yapabileceğimin en iyisini yaptım. Onunla yeniden dövüşmeyi dört gözle bekliyorum” dedi