Deontay Wilder ile Luis Ortiz Rövanş Öncesi Basın Toplantısında Bir Araya Geldi

907

WBC’nin ağır sikletteki dünya şampiyonu Deontay Wilder (41-0-1) ünvanını korumak için Kübalı ağır siklet Luis Ortiz (31-1-0) ile rövanş maçına çıkacak. İkili daha önce 2018’in Mart ayında karşı karşıya gelmiş ve muhteşem bir mücadeleye sahne olan maçta Deontay Wilder 7. raundda nakavtın eşiğine gelmesine rağmen toparlanmayı başarmış ve rakibi Ortiz’i 10. raundda nakavt ederek kemerini korumuştu. İki boksör arasındaki rövanş maçının daha önce 28 Eylül’de yapılacağı açıklanmıştı ama ertelenen maç için 23 Kasım tarihi resmi olarak açıklandı. Wilder ile Ortiz 23 Kasım gecesi Las Vegas’taki MGM Grand Garden’da WBC ağır siklet dünya şampiyonluk kemeri için rövanş maçına çıkacak. Rövanş öncesi iki boksör ilk basın toplantısında bir araya geldi.

Rakibine övgü dolu sözler sarf eden Wilder: “Diğerleri Ortiz’in sağlık sorunları olduğu yada yaşlı olduğundan bahsediyorlar, ama aslında onunla karşılaşmak istemiyorlar, çünkü o gerçek bir boksör. Çok güçlü ve tekniği çok iyi. Onunla tekrar karşılaşacağım için mutluyum, maç gecesini heyecanla bekliyorum o gece ringde gerçek bir ağır siklet maçı olacak” açıklamasında bulundu.

Tyson Fury hakkında gelen bir soruya ise: “Onu zaten nakavt ettim, hakemler kurtardı” şeklinde cevap verdi.

Kübalı Luis Ortiz ise: “Bana bu şansı ikinci kez verdiği için Tanrıya şükrediyorum. Al Haymon’a ve Deontay Wilder’a da teşekkür ediyorum. İlk maçta ikimiz de kendimizi gösterdik. 23 Kasımda çıkıp işimizi yapacağız. İlk maçtan sonra eksiklerimi gördüm ve çok daha fazla çalıştım. Dünya şampiyonu olmak için herşeyi yapmaya hazırım” dedi.

Anthony Joshua - Andy Ruiz maçı için de açıklamalarda bulunan Ortiz: “Muhtemelen Joshua kazanacak. Puanla kazanabilir. Joshua için çok zorlu bir maç olacak ama Joshua’nın Andy Ruiz’den çok daha fazla kaybedecek şeyi var. Bacaklarını kullanarak dışarıdan boks yapabilir, daha fazla hareketli olarak yapması gerekeni yapabilir. Ama günün sonunda Joshua’nın hakem kararıyla kazanacağını düşünüyorum” dedi.

Gecede Leo Santa Cruz da Ringe Çıkacak

23 Kasımda MGM Grand’de gerçekleşecek Wilder - Ortiz 2 gecesinin yan ana maçında Meksikalıların ünlü boksörü, WBA Süper Tüy Siklet Dünya Şampiyonu Leo Santa Cruz (36-1-1) da ringe çıkacak. Meksikalı şampiyon boksör ünvanını Miguel Flores’e (24-2-0) karşı savunacak.