Dev Takas! Ben Askren – Demetrious Johnson!

MMA tarihinde takas çok bilindik bir durum değil. Özellikle son ortaya atılan iddia gerçekleşirse bu ölçekte bir ilk olacak.

UFC ve ONE Championship Demetrious Johnson ve Ben Askren'i takas etmek üzere masaya oturdu. UFC, Johnson'u ONE ile; ONE ise Askren'i UFC ile sözleşme imzalamak üzere serbest bırakmayı planlıyor.

Demetrious Johnson (27-3-1) UFC Sineksiklet kemerini, 13 maçlık galibiyet serisini ve 11 maçlık kemer koruma serisini Henry Cejudo mağlubiyeti ile kaybetmişti. Geniş çevrelerce "Tarihin En İyisi" olarak değerlendirilen Johnson, birçoklarınca da reyting getirememesi ve heyecan verici eşleşmeler yerine sikletin dışına çıkmaması nedeniyle eleştiriliyordu.

Ben Askren (18-0, 1 NC) hiçbir zaman UFC'de dövüşmemiş ancak her zaman GSP ile karşılaştırılan bir isim olmuştu. 2017'deki maçından sonra emekli olduğunu açıklayan Askren sadece GSP ve Rory MacDonald için geri dönebileceğini açıklamıştı. Askren'in ismi sosyal medyada olası bir Khabib Nurmagomedov eşleşmesi için de dillendiriliyordu.