Dmirty Bivol Ünvan Koruma Maçına Çıkıyor. Gecede Usyk de Ringe Çıkacak

    

Bivol’ün rakibi Lenin Castillo’nun ise 23 maçta 15’i nakavtla 20 galibiyeti bulunuyor, 2 kez kaybeden boksörün 1 de beraberliği bulunuyor. Son olarak Reinaldo Gonzalez’i mağlup ederek WBO Latin Amerika şampiyonluğunu kazanan Castillo, bu kez Dmirty Bivol karşısında dünya şampiyonluğu için ringe çıkacak.

Oleksandr Usyk İlk Ağır Siklet Maçına Çıkacak

    

Boks dünyasının merakle beklediği bir diğer karşılaşma ise kuşkusuz Oleksandr Usyk’in ağır sikletteki ilk sınavı olacak. Bilindiği üzere Ukraynalı eski yarı ağır siklet şampiyonu Usyk, sikletindeki tüm kemerleri topladıktan sonra ağır siklete çıkmıştı. İlk maçını eski kickboks yıldızı Tyron Spong ile yapması beklenirken maça günler kala Tyron Spong’un testlerinde yasaklı maddeye rastlanınca Spong maçta ihraç edilmişti. Usyk için apar topar rakip arayışına girişen Matchroom Boxing, rakip olarak 38 yaşındaki Amerikalı boksör Chazz Witherspoon ile anlaştı. Witherspoon’un 38 galibiyet ve 3 mağlubiyeti bulunuyor. Rakibinin her ne kadar yeterince üst seviyelerde olmadığı düşünülse de, Usyk’in ilk ağır siklet sınavında nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.

Gecenin Bir Diğer Maçında Kadınlar Kozlarını Paylaşacak

   

Gecenin bir diğer önemli mücadelesi ise kadınlarda gerçekleşecek ve dünya şampiyonluk maçına sahne olacak.
Amerikalıların kadın boksundaki yükselen yıldızı Jessica McCaskill ile Arjantinli Erica Anabella Farias arasındaki rövanş maçında WBC ve WBA Federasyonlarının süper hafif siklet dünya şampiyonluk kemerleri ortada olacak. McCaskill 2017 yılında Katie Tylor’a mağlup olduktan sonra Anabella Farias’ı mağlup ederek WBC kemerini elinden almış, sonraki maçında Esther Sanchez’i de mağlup ederek WBC’nin yanına WBA şampiyonluğunu da eklemişti. Jessica McCaskill’in ünvanlarını korumak için ringe çıkacağını maçta, Erica Anabella Farias da rakibinden rövanşı almak ve yeniden dünya dünya şampiyonu olmak için ringe çıkacak.