Donald Cerrone ile Al Iaquinta UFC Ottowa'da Karşılaşacak Gibi Gözüküyor!

Bilindiği üzere Donald Cerrone Conor McGregor dövüşünün gerçekleşeceği söylentileri dolanmaktaydı. UFC’nin bu dövüşü gecenin ana müsabakası yapmaması işleri suya düşürmüştü. Conor McGregor bu konuyla alakalı geçenlerde yaptığı açıklamada “Bakın ana müsabaka olmak benim için sorun değil. Yeter ki bana hakettiğim payı verin” diyerek konunun parasal olduğunu belirtmişti.

Görünen o ki bu dövüş başka bahara kaldı. Donald “Cowboy” Cerrone’nin 4 Mayıs 2019’da gerçekleşecek olan UFC Ottowa gecesinde sikletin güçlü isimlerinden Al Iaquinta ile dövüşeceği açıklandı. ESPN’in son dakika haberinde Cerrone ve Iaquinta’nın hafifsiklet dövüşünü kabul ettikleri bildirildi. Ancak resmi açıklama UFC tarafından henüz yapılmamış durumda. Gecenin yayınının ESPN+ üzerinden yapılacağı göz önüne alındığında resmi açıklamanın eli kulağında olduğu söylenebilir.

Cerrone hafif orta sikletteki serüvenini UFC FN 143’de bitirerek tekrardan hafif siklete dönmüş ve hafif sikletin yükselen yıldızlarından Alexander Hernandezi ikinci rauntta nakavt ederek yeniden siklete etkileyici bir giriş yapmıştı.

Öte yandan Iaquinta ise Kevin Lee ile UFC on Fox 31 gecesinin ana müsabakasında karşılaşmış ve harika bir performansla Kevin Lee’yi 5 raunt sonunda puanla mağlup etmeyi başarmıştı. Daha öncesinde Khabib Nurmagomedov ile 5 rauntluk kemer müsabakasından yenik ayrılan Iaquinta, Cerrone karşısında kazanarak Khabib ile rövanş müsabakası yapmanın peşinde.

Bakalım önümüzdeki günlerde bu müsabaka resmiyete kavuşacak mı?