Dünya Grappling Efsanesi Marcus ‘Buchecha’ Almeida’nın ilk MMA maçını bekliyor !

Ağırsiklet Jiu Jitsu’da kariyeri ile bütün Dünyayı kendine hayran bırakan Marcus Almeida namı diğer Buchecha geçtiğimiz aylarda Asya’nın devasa organizasyonu One Fighting Championship ile sözleşme imzalayıp MMA Arenasına ayağını sokmuştu. Grappling adına elde edilebilecek bütün başarıları elde edip haklı bir tatmin yaşamış olan Buchecha’nın artık yeni heyecanlara ihtiyacı olduğu aşikardı. One FC Ağırsikletine apayrı bir tat katacağını düşünüyorum ve herkes gibi bende ilk maçını sabırsızlıkla bekliyorum.

Menajeri Ali Abdelaziz’in beyanına göre organizasyon ile uzun bir süreci kapsayan sözleşme imzalayan sporcu aynı zamanda ilerleyen günlerde organizasyonunun tanıtım yüzü olacak. 2020 sonundan önce ilk MMA maçını yapacak olan Buchecha Singapur’da Evolve MMA takımında antremanlarına çoktan başlamış durumda. Daha önce Daniel Cormier’i birçok maçına hazırlamış ve bu idmanlar sırasındada UFC’nin tecrübeli ismi Cormier’dan MMA namına birçok şey öğrenmişti.

Brazilian Jiu-Jitsu’da katılması ve kazanılması en çetin turnuva olan IBJJF Worlds’ü 6 kere ve dünyanın en prestijli turnuvası olan Abu Dhabi Combat Club ( ADCC)’te 2 kez birinciliği olan Bucheca’nın Ağırsiklet MMA serüveninde çok başarılı olacağına inancım tam.