Dustin Poirier İçin Sırada Ne Var ?

UFC 'nin şuan belki de en sıcak ismi Dustin Poirier olabilir . Conor McGregor karşısında aldığı ezici galibiyet sonrası tüm gözler sıradaki kurbanının kim olacağına çevrildi, ve listede çok büyük isimler bulunuyor.

En Güçlü Aday Charles Oliviera

UFC ‘nin hareketli dünyasının merkezinde şuan tek bir isim var, “Dustin Poirier”. Conor McGregor karşısında UFC tarihine geçen galibiyeti sonrasında, tüm dikkatler sonraki rakibinin kim olacağına çekildi, ve listede çok büyük isimler bulunuyor. Listedeki bu isimlerin başında Charles Oliviera geliyor. 8 maçlık galibiyet serisi sonucu hafif sıklette 3 numarada bulunan Charles Oliviera, ünvanını bırakması beklenen Nurmagomedov’un yeri için Dustin Poirier ile aday olan iki isimden biri.

Hatta Poirier’in maçtan sonra attığı “Tacımı hemen verin” tweet’ine cevap olarak Charles Oliviera şu tweet’i atmıştı. ” Hadi bu taç için savaşalım. Kazanan her şeyi alır ve hafif sıkletin kralı olur.”

Micheal Chandler Kafaları Karıştırdı

Listede bulunan isimlerden bir diğeri Micheal Chandler. Dustin’in Conor’ı yendiği aynı gece ana kartta UFC ‘ye fırtına gibi bir giriş yaparak Dan Hooker ‘ı ilk rauntta nakavt eden Chandler maç sonrası çok büyük isimlere meydan okudu ve Dustin Poirier de bunlardan biri. Ancak çoğu kişiye göre Chandler’ ın ünvan maçına çıkması için hala geçmesi gerek bir sınav bulunuyor.

Üçleme Gelecek !

Ancak listenin tartışmasız süperstarı Conor McGregor. UFC 257 ‘de aldığı yenilgi sonrası hafif sıklette 6 numaraya düşen McGregor, yaptığı röportajlarda aktif kalmak istediğini altına çizirek belirtiyordu.

Dustin Poirier’in etkili kalf tekmeleri sonucu bacağında oluşan hasar sebebiyle UFC tarafından 6 ay maç yapılmamasına karar verildi. Ancak McGregor yine bildiğimiz McGregor, ilk önce Dustin Poirier’in acı Sos markasına internetten yorum bıraktı daha sonra ise iki tarafında attığı tweetlerle bu üçlemenin gerçekleşeceği neredeyse kesinleşti.

Ama bu karşılaşmanın gerçekleşmesinin önünde birkaç problem bulunuyor. Bunlardan biri Dustin Poirier’in hafif sıklette 1 numarada olup McGregor ‘un 6 numaraya gerilemesi. Birbirlerine twitter üzerinden mesaj yollayan bu ikiliye Justin Geatje sessiz kalamadı. Geatje : ” Eğer Conor sıradaki maçı olarak unvan maçına çıkarsa bir daha UFC için dövüşmeyeceğim. Tüm hafif sıklet kariyeri boyunca sadece bir maç kazandı ve kiminle dövüşüp dövüşmeyeceğine kendisi karar veriliyor. Bu konuda ona saygı duymuyorum. Eğer unvan maçını hak ettiğini düşünüyorsa tam bir aptal olmalı. Ona sürekli sürekli özel davranılıyor ,şimdi bay alçakgönüllü gibi davranması bana manasız geliyor herkes biliyor ki bu maçı kazansa tam bir pislik gibi davranırdı.”

Listedeki Süpriz İsim

Poirier’in rakibinin kim olacağı tartışmalarına sonradan bir isim daha var Nate Diaz. Hafif sıkletteki en son maçına 5 yıldan uzun bir süre önce çıkan Nate Diaz maçtan sonra attığı tweetlerle gündeme oturdu. Dustin Poirier gelen bir soru üzerine olası Diaz maçı hakkında:”Maçın olması çok mantıksız ama eğlenceli bir dövüş olurdu ben sadece dövüşmek istiyorum.” dedi. Pek çok kişiye göre ise bu maçın olması mümkün gözükmüyor çünkü Nate Diaz en son maçına 2 yılı aşkın bir süre önce çıktı.