Eddie Alvarez Artık ONE Championship'de Dövüşecek!

Eddie Alvarez resmen ONE Championship ile kontrat imzaladı. Eddie’ye göre ONE Championship ona reddedemeyeceği bir teklifte bulundu.

Organizasyonun CEO’su Chatri Sityodtong, resmi twitter hesabından kontratı imzalayan Alvarez’in videosunu ekledi.

Alvarez videoda şunları dile getirdi: “Artık gerçeği öğrenmenin zamanı geldi. Söylentileri hepinizin duyduğunu biliyorum. (Sözleşmeyi ekrana yaklaştırarak) Evet, hepsi gerçek ve yeni sözleşmemizi ONE Championship ile imzaladık. Görüşmeler çok iyi geçti ve kısa sürede herkesi mutlu eden imzalar atıldı. Gerçekten çok heyecanlıyım. Yeraltı Kralı artık ONE’da!!!“.

Sityodtong açıklamasında “Çok kez dünya şampiyonu olmuş Eddie Alvarez’in ONE Championship’e katılacağını bildirmekten heyecan duyuyorum. Eddie gelmiş geçmiş en iyi dövüş sanatları ustalarından birisi ve ONE dövüşçü kadrosuna çok büyük bir katkı sağlayacağına hiç bir şüphe yok.” dedi. “ONE Championship kadrosu Shinya Aoki, Amir Khan ve pek çok diğer dövüşçü ile olağanüstü bir derinlik kazandı. Eddie’yi de bu kadroda görmekten dolayı çok mutluyum. Bu ONE Championship tarihindeki en büyük imzalardan bir tanesi”.

Anlaşmanın üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra Ariel Helwani’ye konuşan Eddie “Ayrıntıya girmeden, sekiz rakamlı bir anlaşma olduğunu söyleyebilirim. Garantili sekiz rakamlı bir dövüş anlaşması… Kaç dövüş olduğunu açıklayamam ama sandığınız kadar da uzun bir anlaşma değil” dedi ve “ONE beni aynı zamanda tanıtım ortağı yaptı. Yalnızca klasik bir dövüş anlaşması değil.” diye ekledi.

Eski şampiyon UFC’de geçirdiği 8 dövüşlük serüven zarfında Justin Gaethje, Rafael dos Anjos, Anthony Pettis ve Gilbert Melendez gibi büyük dövüşçüleri mağlup etti.

2019’un başlarında Singapur merkezli dövüş organizasyonunda ilk mücadelesine çıkmayı düşünen Eddie Alvarez bakalım dövüş severlerin ONE Championship’e olan ilgisini arttırabilecek mi?