Errol Spence Jr vs Shawn Porter Gecesi Harika Maçlara Sahne Oldu!

702

Bu sabaha karşı Los Angeles, Staples Center’da harika bir boks gecesi izledik.

Süper orta sıklette WBC şampiyonu Anthony Dirrell - David Benavidez karşılaşması ve gecenin ana maçı olan IBF welter sıklet şampiyonu yenilgisiz Errol Spence jr. ile WBC şampiyonu Shawn Porter karşılaşması gecenin en merakla beklenen karşılaşmalarıydı.

Gecenin yan ana maçı Dirrell vs Benavidez karşılaşması ilk raundlarda yakın şekilde geçse de karşılaşmanın son birkaç raundunda David Benavidez’in üstünlüğü vardı ve Benavidez maçı bitireceğinin sinyallerini veriyordu. David Benavidez 9. raundda teknik nakavtla maçı kazandı ve yeniden WBC süper orta sıklet kemerinin sahibi oldu. Anthony Dirrell de kariyerinde ilk kez nakavt ile kaybetmiş oldu. Dirrell: “Şampiyona saygı duyuyorum, çok iyi dövüştü.” dedi. Yeni şampiyon David Benavidez’in sıradaki rakibi Avni Yıldırım olacak.

Gecenin ana maçı olan Errol Spence Jr vs Shawn Porter maçı ise kıran kırana geçen, karşılaşma boyu yakın ve çekişmeli giden bir karşılaşma oldu. Spence maç boyu 745 yumruk, Porter ise 744 yumruk denemesinde bulunmuş. İşte maçın ne kadar yakın ve çekişmeli geçtiğini özetleyen bir istatistik. Maç boyu iki boksörün de çok zorlandığı dakikalar oldu. Porter üç ve dördüncü raundlarda baskısını çok sürdürüp Errol Spence Jr’a zor anlar yaşattı. Fakat karlılaşma boyu daha çok isabetli yumruk bulan boksör Errol Spence Jr oldu. 11. raundda Shawn Porter’ı harika bir sol kroşe ile knockdown etti ve bu knockdown maçı kazanmasında büyük rol oynadı. 12 raund sonunda ayrık karar vardı 116-111 Spence, 115-112 Porter ve 116-111 Spence skor kartlarıyla maçı kazanan isim Errol Spence Jr oldu. Böylelikle Spence, IBF kemerinin yanına WBC kemerini de eklemiş oldu. Porter’da büyük yürek koyduğu maçı kaybetmiş olsa da Spence’e kariyerinin en zor maçını yaşattığını söyleyebiliriz.