Eski welter sıklet şampiyonu 19 galibiyet 6 mağlubiyete sahip Tyron Woodley, dövüş kariyerinde harika bir şekilde ilerlerken 3 Mart 2019 tarihinde UFC 235 gecesinde kemerini Kamaru Usman’a kaptırdıktan sonra şansı bir türlü yaver gitmedi.

NEW YORK, NY - NOVEMBER 11: UFC Welterweight Champion Tyron Woodley reacts during UFC 205 Weigh-ins at Madison Square Garden on November 11, 2016 in New York City. (Photo by Michael Reaves/Getty Images)

Kamaru Usman yenilgisinden sonra 31 Mart 2020 tarihinde Gilbert Burns karşısına çıkan Woodley, hakem kararıyla maçı kaybeden taraf olmuştu. Ondan 4 ay sonra Colby Covington ile dövüşen Woodley büyük bir talihsizlik yaşayarak 5. rauntta rakibine nakavt oldu.

Bir süredir Tyron Woodley için yeni rakipler konuşulurken geçtiğimiz günlerde resmi medyalar Tyron Woodley’nin Vicente Luque ile dövüşeceği bilgisini verdi. Bugün ise bu haber doğrulandı. Profesyonel MMA karnesi Tyron Woodley ile neredeyse aynı olan Vicente Luque, 19 galibiyet ve 7 mağlubiyete sahip. En son 2 Ağustos 2020 tarihinde Randy Brown ile dövüşen Luque, rakibini 2. rauntta nakavt ederek galibiyete ulaştı.

UFC 260 gecesi 27 Mart tarihinde yapılacak. Henüz etkinliğin yapılacağı şehir ve mekan belirtilmedi.