Floyd Mayweather vs YouTuber Logan Paul Maç Analizi

Profesyonel boks kariyerinde çıktığı 50 karşılaşmanın tamamını kazanan 43 yaşındaki eski boksör Mayweather, sosyal medyada son dönemde birçok kez tartışma yaşadığı "Youtube" kanalında 22 milyonun üzerinde takipçisi bulunan ABD'li Logan Paul ile gösteri maçına çıktı.

Profesyonel müsabakaların aksine dünyaca ünlü iki isim arasında yapılan ve bu maçın kazananını sadece nakavt belirleyecekti. Yani maç boyunca alınan puanların bir önemi olmadı. Son zil çaldığında böyle bir gösteri maçında pek şaşırtmayan bir sonuç ortaya çıktı. Tüm maçı incelediğimizde;

1.raunt başladığında iki rakip arasındaki cüsse farkı bariz ortadaydı. Fakat son on saniye kalana kadar birbirlerine bakışarak ve atılan yumruklardan geri doğru kaçarak zaman geçirilen bir raunt oldu. Son on saniyeye geldiğimizde Logan Paul un kedi saldırısını anımsatan avuş içi ard arda vuruşları ile Floyd'u köşeye sıkıştırması ile sona erdi.

2. raunt karşılıklı atak denemelerinin olduğu pasif bir raunt oldu. Gönül isterdiki Youtuber Logan'ın maçını izlerken keşke Youtube'daki on saniye ileri alma özelliği olsaydı dedirtti.

3. raunta bir isim verecek olursak eğer güreş boksu diyebilirdik. Sadece karşılıklı sarılmaların olduğu bokstan uzak sevgi dolu bir raunt oldu.

4. raunta Floyd biraz hızlı başladı karşılıklı yumrukların daha fazla olduğu bir raunt oldu. Floyd'un aradaki güç farkını dikkate alarak yüksek gard ile dövüşmesi dikkat çekti. 

5.rauntta Floyd internet fenomeni Logan'a karşı attığı sert yumruklarla Logan'ın bağlantı hızını kesmek istiyor gibiydi fakat aradaki siklet farkından dolayı attığı yumruklar karşı tarafta istediği etkiyi yaratmıyor gibiydi.

6.7.8.rauntlar aynı tempoda bol bol sarılmaların olduğu düşük tempolu rauntlar oldu ve maç sona erdi. Sözleşme gereği herhangi bir kazanan açıklanmadı.

Günümüz çağında herşeyin sosyal medya ve dijital platformlarda yönetildiği popülerlikten boks sporuda nasibini aldı ve almaya devam ediyor. Bu yapılan organizasyonların boksa olan ilgiyi arttırmak amaçlı olduğu ön plana sunuluyor.

Fakat görünen o ki seyir zevki ve teknik zevki düşük bu gösteri maçları yeni izleyicilerin bokstan soğumasın ve hiç keyifli bulmamasına sebep oluyor. Kemik izleyici zaten bu maçlardan keyif almıyor. Dövüşenler zenginleşiyor. Boks fakirleşiyor.