Floyd Mayweather'dan Yeni Açıklama!

Her açıklamasında kendisini yalanlayan Floyd Mayweather, son açıklamasıyla bu istikrarını sürdürdü. Bilindiği üzere Floyd’un yeni dövüşü hakkında herkes Khabib’mi, Conor’mı, Manny Pacquiao’mı, octagon mu, ring mi derken o herkesi ters köşeye yatırıp, Japonya’da RIZIN FF organizasyonunda dövüşmeye karar vermişti.

Japonya merkezli MMA şirketi RIZIN FF’in yaptığı açıklamada boksun efsanesi Floyd Mayweather ile kickboksun yükselen isimlerinden Tenshin Nasukawa’nın 31 Aralık’ta karşılacağı açıklanmıştı. Japonya’daki Saitama Super Arena’da yapılacak maçın hangi branşta ve hangi kurallar altında yapılacağı belirlenmemişti ve yakında açıklanacağı söylenmişti.

Bu basın toplantısının ertesi gününde Floyd Mayweather sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile herkesi yeniden dumura uğratmıştı. Yaptığı açıklamada basın toplantısında kendi ağzından çıkan ifadeleri yalanlarcasına konuşan Floyd, dövüşün gerçekleşmeyeceğini ifade etmişti. Tüm bu gelişmeleri Fight World Turkey ailesi olarak sizlere aktarmıştık.

Ve son açıklama bugün yapıldı. Floyd Mayweather dövüşün gerçekleşeceğini ve 9 dakikalık boks kurallarında bir gösteri maçı olacağını ifade etti.

TMZ Sports kameralarına yakalanan Floyd,

“DÖVÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ. KURALLARA GELİNCE, KÜÇÜK ÇAPLI BİR BOKS GÖSTERİ MAÇI ŞEKLİNDE OLACAK. TEKME YOK. BU HERİFLE 9 DAKİKA BOYUNCA DÖVÜŞECEĞİM VE TABİ Kİ DE GELMİŞ GEÇMİŞ EN YÜKSEK ÖDEMELİ GÖSTERİ MAÇI OLACAK.”

İşin özü Floyd, RIZIN’i istediği paraya ve kurallara çekmeyi başarmış gibi gözüküyor.

“AÇIKÇASI KABUL ETMEMEK APTALLIK OLUR. SIRF BOKSTAN EMEKLİ OLDUM DİYE BUNU KAÇIRAMAM. HALA DÜNYA ÇAPINDA GÖSTERİLER YAPIP BİR TON PARA KAZANIYORUM.”