Garcia vs Campbell Maçı 7 Raunt sürdü.

2021’in ilk maçı olan Ryan Garcia vs Luke Campbell karşılaşması bu gece saat 02:30 da gerçekleşti. Uzun zamandır beklenen bu maçta iki boksörde harika bir mücadele ortaya koydular.

Sürekli kolay ve kendi seviyesinde olmayan rakiplerle dövüştüğü eleştirileriyle gündeme gelen Garcia için kendini ıspatlama maçı olarak görülüyordu. Daha tecrübeli olan Luke Campbell, Lomachenko’ya kabettiği son maçından sonra iyi bir geri dönüş için Garcia’yı yenmek zorundaydı. Uzatmadan gelin şimdi bu harika maçı inceleyelim.

Maç İncelemesi

Ringe ilk davet edilen isim Luke Campbell oldu, sakin ama biraz gergin beden diliyle ringe çıktı. Ardından kral tahtında seyircilerin karşısına çıkan Garcia özgüvenli ve stressiz bir şekilde ringe adımını attı. Tüm salon sustu ve iki boksör karşı karşıya geldi, gong sesi ile beklediğimiz bu muhteşem maç başladı.

1.raunt Garcia’nın baskısı ile başladı bu durum Campbell’ın pasif kalmasına sebep oldu. Garcia’nın ayağının, ters gard olan Campbell’ın sürekli ayağına basması ve çarpışması dikkat çekti.

2. rauntta iki boksör tarafından çok kontrollü bir mücadele vardı. Campbell daha pasif ve kontra atak yapma fırsatı bekleyerek dövüşüyordu. Ve bir anda aradığı fırsatı bulan Campbell, ters gard olmasının verdiği avantaj ile Garcia’nın gard düşürdüğü tarafa muhteşem bir sol kroşe ile Garcia’yı yere serdi. Garcia hemen ayağa kalktı ve raunt çok sert bir şekilde devam ederek sonlandı. 3. ve 4. raunt Garcia’nın baskısı ile başladı, Campbell’ın kontra atakları başarılı olunca raunt dengelendi ve ortada geçen iki raunt oldu.

5.raunta geldiğimizde dengeli ve kontrollü giderken rauntun sonuna doğru Garcia’nın sert kombinasyonları ile şiddetlenerek Campbell’ın aldığı darbeler sonrasın dengesini kaybettiği ve neredeyse yere düşecekken sürenin bittiği bir raunta dönüştü. 6. raunt Garcia’nın bir önceki rauntun verdiği moralle tam bir dakika süren müthiş ve sert bir baskı ile başladı. Bu baskıdan kurtulmayı başaran Campbell sağ direkleriyle mesafesini koruyarak oyunu soğuttu ve rauntu tamamladı.

7.raunt diğer rauntlara göre çok daha dengeli ve oyun kurucu yumrukların olduğu bir raunt halinde ilerlerken, Garcia’nın Campbell’ın çenesine doğru ivme verdiği sol kroşesini bir anda karaciğerine doğrultarak Campbell’a müthiş bitirici bir darbe atarak zarar vermeyi başardı. Campbell aldığı darbe sonrasında karaciğeri ile olan mücadelesini kazanamadı ve dizleri üzerine çöken Campbell maça devam edemedi.

Bu muhteşem maçtan anladığımız üzere Garcia bir yıldız olma konusundaki en büyük adımını attı ve kendini ıspatlayıp onu eleştirenleri susturmuş oldu. Hız ve tecrübenin karşı karşıya geldiği bu maçta daha yetenekli olan ve daha hızlı olan taraf kazandı. Gard farklılıklarının avantajını kullanarak Garcia’yı yere seren Campbell, gard farklılıklarının dezavantajı ile karaciğerine aldığı darbe ile kaybetti. İyi olan kazandı.