Geçtiğimiz günlerde UFC welter sıklet şampiyonu Kamaru Usman yaptığı bazı açıklamalarda eski UFC şampiyonu ve efsanesi George St-Pierre ile dövüşmek istediğini söylemişti. Bunun üzerine hızlı bir şekilde açıklama yapan St-Pierre, Kamaru Usman’ın benimle niçin dövüşmek istediğini biliyorum ancak onun için emeklilikten çıkıp tekrar kafese girmeyeceğim dedi.

UFC kariyerinde 20 galibiyeti ve 2 mağlubiyeti bulunan eski welter sıklet ve orta sıklet şampiyonu George St-Pierre MMA dünyasında en büyük dövüşçülerden birisi olarak kabul edilmektedir. Ayrıca UFC tarihinde şirketin en çok PPV’ye sahip dövüşçüerinden birisidir. George St-Pierre’in bu özellikleri ismini daha üst noktalara taşımak isteyen dövüşçüler için çok büyük bir fırsat olarak görülmektedir ve bu yüzden çoğu dövüşçü onunla dövüşmek için can atar.

Kamaru Usman ise UFC kariyerinde 11 galibiyete sahiptir ve hiç mağlup olmamıştır. UFC tarihinin en iyi welter sıklet dövüşçüsü olma yolunda hızla ilerlemektedir. Aralarında eski welter sıklet şampiyonu Tyron Woodley, Colby Covington, Demian Maia, Rafael dos Anjos ve son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Jorge Masvidal gibi ismlere karşı önemli galibiyetler aldı.

George St-Pierre yaptığı bir röportajda “çoğu zaman dövüş gecelerini izliyorum ve bu adamların hepsini dövebileceği mi düşünüyorum. Antrenman yaptıktan sonra büyük bir öz güven geliyor. Ancak eve gittiğimde yakında 40 yaşına gireceğim ve geri dönmek için aylarca zorlu antrenmanlar yapmak, farklı diyetler uygulamak ve hayatımı yine cehenneme çevirmek istiyor muyum diye düşünüyorum ve bunların olmasını hiç istemiyorum. Bu sporu uzun yıllar yaptım ve zamanında emekli olmayıp da kendine büyük zararlar veren bir sürü insan gördüm. Bunlardan birisi olmak istemiyorum.” Dedi.

Röportajının ilerleyen dakikalarında Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal maçı hakkında konuşan St-Pierre “bu dövüşü hayranlıkla izledim ve gerçekten inanılmazdı. Kamaru Usman çok akıllıca dövüştü. Çoğu insan onun fiziksel etenekleri hakkında konuşur ancak o her şeyden öte zeki bir adam. Kamaru Usman inanılmaz bir dövüşçü ona hayranım böyle devam ederse çok ileri seviyelere gider.” İfadelerini kullandı.