Glory Geri Dönüyor..!

GLORY sonunda GLORY 76 ve 77’nci etkinlikleri ile 2 ve 3 Ekim’de Hollanda’da geri dönüyor. Etkinlikler Amsterdam yanındaki tarihi Katwijk aan Zeeeski kentinde bir deniz üssü olan Haanger 2’de meydana gelecek.

Ekim 2’de gerçekleşicek ilk organizasyon 4 ortasikletin karşılaşacağı bir turnuva olacak. Müsabakalar Yousri Belgaroui, Matěj Peňáz, Ulric Bokeme ve gurbetçi sporcumuz Ertugrul Bayrak arasında gerçekleşecek. Şu an 28 yaşında olan Ertuğrul Bayrak, Kick boksa ağabeyi sayesinde henüz 14 yaşındayken başlayan Bayrak aslen İzmitli. Amersfoort´ta yaşayan sporcumuz Amsterdam´da bulunan El Otmani Gym´de antrenmanlarına devam ediyor.World Fighting League´de 86 kiloda dünya şampiyonluğu da bulunan Bayrak, Glory´de 85 kiloda dövüşüyor.

Glory’de aldığı bir galibiyet sonrası basına aşağıdaki demeci vermişti ;

Kick boksta yükselmek için çok çaba gösterdim. Çalışmalarım sayesinde Glory gibi büyük bir organizasyonda ilk maçıma çıktım. Bu tecrübe benim için heyecan vericiydi. Allah’a şükür maçımı kazandım. Bundan sonra ilk hedefim bu organizasyonda şampiyon olmak. Daha sonra MMA’nın (Kafes Dövüşü) en büyük organizasyonu olan UFC’de dövüşmek istiyorum. Bu alanda ilerleyebilmek için şu an UFC’de dövüşen Gökhan Saki ile  birlikte antrenmanlara başlamak gibi bir planım var.’

Bu dörtlü turnuvanın kazananı Alex Pereira ile orta siklette kemer maçına çıkma şansına sahip olacak.Diğer maçlarda Nordine Mahieddine, Junior Tafa, Luke Whelan, Mohamed Hendouf, Alim Nabiyev ve Eyevan Danenberg arasında gerçekleşecek.

GLORY 77, 3 Ekim’de, welterweight siklet şampiyonu Cédric Doumbé’nin karşısına çıkacak rakip yakın bir zamanda açıklanacak. Gece için planlanan diğer maçlar welterweight’in rekabetçi isimleri Harut Grigorian - Yoann Kongolo, Tyjani Beztati - Itay Gershon ve GLORY ağırsikletleri Antonio Plazibat, Arkadiusz Wrzosek, D’Angelo Marshall ve Martin Pacas arasında gerçekleşecek.Maçları pandemi sebebiyle sadece 200 kişi izleyebilecek fakat GLORY’nin zengin medya ağı ile 100 ülkede yayınlanacak.

GLORY, Aralık 2020’de Kick Boks tarihinin en büyük müsabakaları için planlama aşamalarında olduğunu da duyurdu. Etkinlikte Rico Verhoeven, Badr Hari ve Jamal Ben Saddik gibi Ağırsikletin süperstarları aynı gece dövüşecek. Dünya ağır siklet şampiyonası mücadelesine ek olarak, dört ayrı GLORY kemer maçı daha olacak. GLORY çok yakında bu organizasyonun tarihini ve yerini açıklayacak. Heyecanla beklemekteyiz.

Pandemi süreci sonrası yeni bir organizasyonel yapılanmaya girdiğini de duyuran Glory Birleşik Krallık merkezli bir grup tarafından satın alındı. Pierre Andurand Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek ve . Kick Boks’un efsane antrenörü Cor Hemmers, Kıdemli Danışman ve Kickboks Elçisi olarak organizasyonda görevine devam edecek.