GLORY süperstarı Robin Van Roosmalen Hollanda’da geçirdiği feci bir trafik kazası sonrasında ciddi şekilde yaralandı , kız kardeşi Melissa Van Roosmalen hayatını kaybetti.

Glory Kickboxing’in eski Bellator MMA’in yeni hafifsiklet sporcusu Robin Van Rossmalen ve kız kardeşi Melissa Van Roosmalen dün Hollanda’nın Nieuwegein kentinde ölümcül bir trafik kazası geçirdiler. Otoyolda yer alan bir cepte durduklarında yoldan geçen bir tır arkalarından vurdu. Yetkililerin açıklamalarına göre Melissa Van Roosmalen kaza anında hayatını kaybetti.Kaza yerinden çekilen fotoğraflar olayın vahametini ortaya koyuyordu. Robin Van Rossmalen kazada ciddi şekilde yaralandığı söylensede fiziksel durumu ile ilgili henüz kesin bir bilgi verilmedi.Kaza sonrası olaya sebebiyet veren tır şöförü tutuklandı.

Glory Kickboxing katastrofik kaza ile ilgili aşağıdaki Tweet’i attı

Ringde agresif stiliyle ünlenen Roosmalen Kick Boks’ta GLORY çatısı altında hem tüysiklet hemde hafifsiklette şampiyonluk kazanmıştı. Sonrasında Final Fight Championship isimli MMA organizasyonunda maça çıkıp iki maçınıda kazanmıştı. Bellator MMA organizasyonunda ilk maçına çıkmaya hazırlanırken COVID-19 testinin pozitif çıkması sebebiyle maçını ileri bir tarihe ertelemişti.

FightWorldTurkey.com ailesi olarak Melissa’nın trajik ölümü ile ilgili olarak Roosmalen ailesinin üzüntüsünü derinden paylaşıyoruz.Robin’in sağlığını biran önce toparlayıp ringlere hızlı bir şekilde dönebilmesini diliyoruz.