Hafif Sıklette Büyük Kapışma! UFC on ESPN 12: Dustin Poirier vs Dan Hooker Ön İncelemesi

UFC Las Vegas’taki Apex Center’da yeniden harika bir dövüş gecesine ev sahipliği yapıyor.

Gecenin ana maçında hafif sıklette büyük çarpışma izleyeceğiz. Hafif sıkletin 3. sıradaki ismi Dustin Poirier ile 5. sıradaki ismi Dan Hooker’ın karşı karşıya geleceği maçın sonucu hafif sıkletin geleceği için büyük bir önem taşımakta.
Dustin Poirier, Max Holloway’i yenip interim(geçici) hafif sıklet kemerini kazandıktan sonra Khabib Nurmagomedov ile karşılaşmış, maçta önemli anlar yakalasa da Khabib’in Rear neaked choke’una pes ederek kaybetmişti. Kemer maçından yaklaşık 10 ay sonra geri dönen Poirier, hafif sıkletin yükselişteki ismi Dan Hooker ile karşılaşacak. Dan Hooker UFC’deki son 8 maçında 7 galibiyet alarak büyük bir çıkış sergiledi, son iki maçında da Al Iaquinta ve Paul Felder gibi önemli isimleri yenmiş, artık sıkletin ilk beşteki dövüşçüleriyle karşılaşmak istediğini söylemişti ve istediğini aldı.

City Kickboxing’den UFC orta sıklet şampiyonu Israel Adesanya’nın ve tüy sıklet şampiyonu Alexander Volkanovski’nin takım arkadaşı olan Dan Hooker da takım arkadaşları gibi etkili kickbox sergileyen bir stile sahip bir dövüşçü. Dustin Poirier’in de boksunun ne kadar iyi olduğu aşikar, dolayısıyla uzun süre unutulmayacak, heyecan dolu bir karşılaşma izleme olasılığımız çok yüksek.

Gecenin yan ana maçında ise welter sıklette Mike Perry ile Mickey Gall karşılaşacak.

Perry’nin bu maça olan yaklaşımı oldukça ilginç. Mike Perry maçta köşesinde sadece kız arkadaşının bulunacağını, başka kimseye ihtiyacının olmadığını, zaten ne yapacağını bildiğini söylüyor. Mike Perry ayakta dövüşen, sert yumruklar savuran bir dövüşçü. Rakibi Mickey Gall ise tam tersi, BJJ’si ve submission oyunlarıyla etkili olan bir dövüşçü. Stil olarak baktığımızda klasik bir eşleşme bunun yanında Mike Perry’nin maç haftası boyunca söyledikleri ve maça yaklaşımı işleri daha da ilginçleştirdi.

Ana karttaki diğer karşılaşmalar şu şekilde:

Brendan Allen vs Kyle Daukaus (orta sıklet)

Gian Villante vs Maurice Green (ağır sıklet)

Sean Woodson vs Julian Erosa (catchweight)